ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY NA A1

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszczańskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowce mercedesa, który podczas jazdy spożywał alkohol. Do zatrzymania 60-letniego mieszkańca Gdańska doszło na autostradzie A1 w Rębielczu. Nietrzeźwy kierowca mercedesa miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (17 lipca br.) o godz. 15.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że autostradą A1 w kierunku Gdańska jedzie kierowca mercedesa, który podczas jazdy pije alkohol. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego. Do zatrzymania kierowcy doszło w miejscowości Rębielcz. Z ustaleń policjantów wynikało, że 60-letni gdańszczanin jadąc w kierunku Gdańska, podczas jazdy spożywał alkohol. Jeden z kierowców natychmiast zareagował na zaistniałą sytuację i poinformował policję. Podczas rozmowy z zatrzymanym kierowcą policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany a jego samochód odholowano na policyjny parking. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts