To już Wakacje – zakończenie roku szkolnego w Borkowie

Dla tysięcy dzieci od dnia wczorajszego to już wakacje. Odebrane świadectwa, pożegnania z nauczycielami, kolegami i koleżankami i w końcu czas odpoczynku, wyjazdów, zabaw.

Opustoszały już szkolne mury, ucichły dzwonki, pozamykane klasy, poodkładane plecaki – nastał czas odpoczynku, wakacyjnych wyjazdów, urlopów. Nim to jednak nastało dla kończących klasę szóstą dzień wczorajszy był ostatnim w szkole podstawowej, a przed nimi już za dwa miesiące nowe szkoły, koledzy, nauczyciele.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Borkowie przekazano sztandar młodszym kolegom, zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz gratulacje i podziękowania dla ich rodziców.

Pani Wójt Magdalena Kołodziejczak wręczyła „Szkolnego Oskara” dla najlepszej uczennicy w Gminie Pruszcz Gdański Marysi Ramotowskiej, która osiągnęła najlepszy wynik na egzaminie szóstoklasisty. Podkreślona też została informacja, że uczniowie z Borkowa po raz kolejny osiągnęli wyniki znacznie lepsze od średniej z tego egzaminu.

Na zakończenie zaśpiewana została piosenka pt. „Ale to już było”, podczas której trudno było powstrzymać wzruszenie.

Została też podana oficjalnie informacja, iż już we wrześniu wojewódzka inauguracja roku szkolnego będzie miała miejsce właśnie w Szkole Podstawowej w Borkowie.

Wszystkim wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy tak wysokich wyników i osiągnięć, a wszystkim uczniom wspaniałej pogody podczas ich letniego odpoczynku.

MC

Galeria zdjęć

Related posts