To już Wakacje – zakończenie roku szkolnego w Borkowie

Dla tysięcy dzieci od dnia wczorajszego to już wakacje. Odebrane świadectwa, pożegnania z nauczycielami, kolegami i koleżankami i w końcu czas odpoczynku, wyjazdów, zabaw.

Opustoszały już szkolne mury, ucichły dzwonki, pozamykane klasy, poodkładane plecaki – nastał czas odpoczynku, wakacyjnych wyjazdów, urlopów. Nim to jednak nastało dla kończących klasę szóstą dzień wczorajszy był ostatnim w szkole podstawowej, a przed nimi już za dwa miesiące nowe szkoły, koledzy, nauczyciele.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Borkowie przekazano sztandar młodszym kolegom, zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz gratulacje i podziękowania dla ich rodziców.

Pani Wójt Magdalena Kołodziejczak wręczyła „Szkolnego Oskara” dla najlepszej uczennicy w Gminie Pruszcz Gdański Marysi Ramotowskiej, która osiągnęła najlepszy wynik na egzaminie szóstoklasisty. Podkreślona też została informacja, że uczniowie z Borkowa po raz kolejny osiągnęli wyniki znacznie lepsze od średniej z tego egzaminu.

Na zakończenie zaśpiewana została piosenka pt. „Ale to już było”, podczas której trudno było powstrzymać wzruszenie.

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2QUdvXCtc5M

Została też podana oficjalnie informacja, iż już we wrześniu wojewódzka inauguracja roku szkolnego będzie miała miejsce właśnie w Szkole Podstawowej w Borkowie.

Wszystkim wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy tak wysokich wyników i osiągnięć, a wszystkim uczniom wspaniałej pogody podczas ich letniego odpoczynku.

MC