Festyn Parafialny w Straszynie

W niedzielę 22 czerwca odbył się kolejny już festyn rodzinny przy Parafii św. jacka Odrowąża w Straszynie, podczas którego zbierane były fundusze na przygotowanie wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Parafianie nie zawiedli, pomimo zmiennej pogody przybyli całymi rodzinami, aby się spotkać, spędzić wspólnie czas. Atrakcjami dnia były pokazy najmłodszych adeptów speedwaya, którzy na swoich małych maszynach ubrani w prawdziwe skafandry i kaski dumnie prezentowali swoje umiejętności zgromadzonej widowni.

Kolejną atrakcją byli strażacy, którzy udostępniali chętnym samochód z wysięgnikiem, aby było możliwe zobaczenie okolicy z innej perspektywy.

Dzieci mogły przemienić się  w jedną z bajkowych postaci, dzięki młodzieży, która malowała na ich twarzach dzieła sztuki.

Najmłodsi dostawali balony, za to wśród nieco starszych prym wiodły strzelające „diabełki”. Do tego wszystkiego przygrywał wesołe melodje prezenter muzyczny i nie zabrakło oczywiście także czegoś dla ciała. Wyśmienite wypieki można było nabyć na otaczających plac straganach, były także gofry, lody i bigos oraz kiełbaski.

Kulminacją wieczoru było losowanie w loterii fantowej podczas, której można było wygrać wiele atrakcyjnych niespodzianek oraz oczywiście nagrodę główną – pielgrzymkę do Rzymu. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do p. Magdy, która po losowaniu stanęła przed nie lada dylematem, ponieważ jeszcze na długo przed nim, deklarowała, że jak wygra właśnie wyjazd do Rzymu, to chyba będzie musiała przekazać go dla babci. Tak więc nadmiar szczęścia też niesie ze sobą problemy, z którymi zostawiamy zwyciężczynię nagrody głównej w loterii.

Poniżej filmik z lotu ptaka oraz galeria zdjęć z festynu.

 

Related posts