Rafi odebrany właścicielom

Policjanci i strażnicy gminni powiadomili Urząd Gminy Pruszcz Gdański o losie kundelka Rafiego z Bystrej – trzymanego na krótkim łańcuchu i w kolczatce, która wrosła w jego szyję. Pies został odebrany właścicielom.

Rafi
Rafi

Po otrzymaniu informacji bezzwłocznie powiadomiliśmy Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pruszczu Gdańskim – mówi Patrycja Wakieć z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański. – Zaniepokojony stanem psa weterynarz wystąpił z wnioskiem do gminy o wszczęcie postępowania w sprawie odebrania zwierzęcia właścicielom.

Przedstawiciele Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim i Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w czwartek udali się do Bystrej

Pies miał kolczatkę, której kolce tkwiły w jego ciele, a z rany jątrzyła się ropa – mówi Patrycja Wakieć –  Usunięcie kolczatki będzie wymagało chirurgicznego zabiegu, a proces gojenia rany może być bardzo długi.

Inspektorzy Animals stwierdzili, iż dalszy pobyt psa u dotychczasowych właścicieli zagraża jego zdrowiu i życiu. Na mocy ustawy o ochronie zwierząt odebrali im Rafiego.

Rafi
Rafi

Do czasu wyroku sądu pies będzie przebywał w schronisku w Tczewie, gdzie czeka go leczenie.

M. Bielicka/ UG Pruszcz Gdański

Related posts