Zaśpiewały dla Tomka

120 wykonawców, 25 utworów i 2752 złote zebrane podczas akcji charytatywnej – II Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowa Nutka za nami.

bursztynowa nutka
bursztynowa nutka

Nagroda główna –  statuetka Bursztynowa Nutka – w kategorii solista trafiła do Igi Wieczyńskiej z Niepublicznego Przedszkola „Bajeczka” w Pruszczu Gdańskim. Z kolei w  kategorii zespół  – do Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Nutka” z Rotmanki.

Ponadto, jury przyznało 6 wyróżnień.

Wyczekiwaną przez wszystkich uczestników była nagroda w kategorii Osobowość Sceniczna, przyznawana przez Wójta Gminy Pruszcz Gdański. Wielkiego pluszowego misia otrzymała Martynka Chyła z Niepublicznego Przedszkola „Przyjaciele Puchatka” w  Borkowie.

Rozstrzygnięty podczas festiwalu konkurs plastyczny na „Projekt okładki płyty CD” z utworami laureatów festiwalu wygrała 7-letnia Natalia Mueller z Niepublicznego Przedszkola  „Akademia Krasnoludków” w Tczewie.

Wokalnym zmaganiom i konkursowi plastycznemu towarzyszyła akcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie ortopedyczne poszkodowanego w wypadku 8-letniego Tomka Karpińskiego z Bystrej.

Organizatorem II Festiwalu Piosenki Dziecięcej Bursztynowa Nutka w Cieplewie była Fundacja Bursztynowym Szlakiem z Łęgowa.

M. Bielicka/ UG Pruszcz Gdański

Related posts