Polska Biega. Gmina Pruszcz Gdański też!

Na boisku szkolnym i ulicach Rotmanki odbyła się impreza sportowa w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. 

Organizatorzy biegu – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański, ZS w Rotmance, Gmina Pruszcz Gdański i GTS Pruszcz Gdański – zaproponowali reprezentacjom szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizację w formie biegu sztafetowego.

Reprezentacje szkół podstawowych składały się z 10 osób: 2 dziewczynki i 2 chłopców z klas 1-3 oraz 3 dziewczynki i 3 chłopców z klas 4-6, natomiast reprezentacje szkół gimnazjalnych z 5 chłopców i 5 dziewczyn.

W rywalizacji szkół podstawowych udział wzięły: SP Rotmanka, SP Łęgowo, SP Straszyn, SP Borkowo, SP Wojanowo, SP Wiślinka i KSN Pruszcz Gdański. W kategorii gimnazjum biegły reprezentacje: Straszyna, Przejazdowa, Retmanki, Łęgowa i KSN z Pruszcza Gdańskiego.

Klasyfikacja końcowa biegów sztafetowych w rywalizacji szkół podstawowych:
1.    SP Straszyn
2.    SP Rotmanka
3.    SP Borkowo
4.    SP Wiślinka
5.    SP Wojanowo
6.    KSN Pruszcz Gdański
7.    SP Łęgowo
Skład zwycięskiej szkoły ze Straszyna: Blanka Karus, Ada Kownacka, Filip Mika, Michał Włodarczyk, Wiktoria Makuch, Emilia Mikszuta, Zuzanna Ciarczyńska, Sebastian Hellak, Patryk Baran, Kacper Podlecki.

Klasyfikacja końcowa biegów sztafetowych w rywalizacji szkół gimnazjalnych:
1.    Gimnazjum Rotmanka
2.    Gimnazjum Łęgowo
3.    Gimnazjum Straszyn
4.    Gimnazjum Przejazdowo
5.    KSN Gimnazjum Pruszcz Gdański
Skład zwycięskiego gimnazjum: Natalia Jacyna, Roland Woźniak, Monika Grochowska, Marcin Majewski, Gracja Samek, Adam Borsuk, Weronika Dobroczek, Grzegorz Jackiewicz, Natalia Cichowska, Fryderyk Parzyszek.

M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts