VI edycja Żuławskiego Tulipana za nami – relacja wideo

Kompozycja 40 x 40 metrów, w tym tulipanowy portret Św. Jana Pawła II o wymiarach 23 x 13 metrów – to musiało robić wrażenie! Impreza w Mokrym Dworze przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę gości.

 

Święty Jan Paweł II z główek tulipanów w Mokrym Dworze - fot. MC
Święty Jan Paweł II z główek tulipanów w Mokrym Dworze – fot. MC

Tulipanowy dywan powstawał 3 dni – mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański układali go na kolanach, w chłodnej i wietrznej aurze. Ból pleców odszedł jednak w niepamięć, kiedy na łąkę do Mokrego Dworu zjechali mieszkańcy całego Pomorza (a jak się okazało przy okazji konkursu na gościa, który mieszka najdalej – także z zagranicy) i z nieskrywanym podziwem oglądali, fotografowali i filmowali tegoroczne dzieło.

 

Kompozycja została oparta na kształcie bramy, przez którą Jan Paweł II przechodzi do świętości. Portret Papieża otoczono dwoma kolumnami. Znalazły się na nich fragmenty ornatów papieskich, a także symbol papieski i symbol Polski.

 

Uroczyste otwarcie tegorocznej, szóstej już edycji Żuławskiego Tulipana nastąpiło w sobotę 3 maja o godz. 12. Licznie zgromadzonych mieszkańców gminy i turystów witali: wójt Magdalena Kołodziejczak, przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski, pomysłodawca i współorganizator imprezy Wiesław Zbroiński oraz Bogusław Izdebski – projektant dywanu i koordynator układania kwiatów.

 

Podziwianiu (ze specjalnego podestu oraz dźwigu) dywanów towarzyszył konkurs na najładniejszą kompozycję własną – spośród 12 drużyn jury zachwyciła księga ułożona przez mieszkańców Przejazdowa z sołtysem Januszem Sampolskim na czele.

 

W tym roku program artystyczny realizujemy na dwóch scenach jednocześnie – mówił w sobotę Grzegorz Cwaliński, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański.

Na tzw. „dużej scenie” zaprezentowały się m.in. nasze gminne „Jagódki”, które kilka lat temu miały zaszczyt uczestniczenia w prywatnej audiencji u Jana Pawła II.

Śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla Ojca Świętego. Był niezwykle wzruszony naszym występem. My również – wspominała Barbara Biedrzycka, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Jagódki”.

 

Ponadto, przed  mieszkańcami wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie, zespół gospel z Tczewa, trio akordeonowe z Trójmiasta i chór z Rotmanki. O godz. 19 rozpoczęła się zabawa taneczna.

 

Z kolei „mała scena”, zadedykowana wyłącznie najmłodszym, gościła aktorów teatrów dla dzieci.

 

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru był pokaz sztucznych ogni. Wrażenia opowiadano sobie przy wspólnym ognisku.

Related posts

One Thought to “VI edycja Żuławskiego Tulipana za nami – relacja wideo”

  1. […] bohaterem tegorocznej edycji Żuławskiego Tulipana będzie Jerzy Adam Forster, pochodzący z Mokrego Dworu podróżnik i członek wyprawy Jamesa Cooka […]

Comments are closed.