Z straszyńskiego podwórka na stadion

Reprezentacja Zespołu Szkół w Straszynie zajęła 4. miejsce w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii do 10 lat (U-10).

 

tymbark_1
tymbark_1

Organizatorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczy się w kategoriach U-10 i U-12.

 

Zespół Szkół w Straszynie jako reprezentanta powiatu gdańskiego w finale wojewódzkim turnieju wyłoniły eliminacje powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

 

Wystawiliśmy chłopców z rocznika 2004 – mówi trener młodych piłkarzy Paweł Kiedyk. – Zgodnie z zasadami turnieju, mogliśmy dobrać 5 zawodników z innych szkół i z tego skorzystaliśmy. Zdecydowaliśmy się na uczniów szkół z Pruszcza Gdańskiego. 

 

Finał wojewódzki miał miejsce w Gdyni – na stadionie Arki.

 

tymbark_2
tymbark_2

Początek był trudny, ponieważ w pierwszym meczu z SP Kostkowo przegraliśmy 5:0, ale w kolejnym meczu było już znacznie lepiej, chłopcy rozgromili SP Miłoradz 8:3 – relacjonuje trener – W decydującym meczu o wyjście z grupy do fazy pucharowej spotkaliśmy się z SP Chojnice. Mecz zakończył się zwycięstwem 5:2 i mogliśmy cieszyć się z upragnionego awansu. 

 

W ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę, która miała najwięcej strzelonych bramek w turnieju 

SP Starogard Gdański – kontynuuje. – Po serii rzutów karnych zostaliśmy półfinalistami turnieju. W Półfinale znowu trafiliśmy na drużynę z Kostkowa. Mecz zakończył się porażką 5:2. Z kolei w meczu o brązowy medal zagraliśmy z AP Gdynia Dąbrowa.  Początek był wyśmienity, wygrywaliśmy 2:0 , ale ostatecznie przegraliśmy 2:5.

 

tymbark
tymbark

Nasz udział w turnieju Tymbarka uważamy za bardzo udany, ponieważ pierwszy raz szkoła z gminy Pruszcz Gdański ukończyła go na tak wysokim miejscu – dodaje trener.

 

Szkołę w Straszynie reprezentowali: Nikodem Jasiński, Filip Matuk, Olaf Dembek, Mateusz Pydych, Marcel Sawicki, Kuba Lender, Jakub Janiszewski, Ksawery Piernicki, Oskar Burzyński, Wiktor Kubiak, Amadeusz Mielnik

Related posts