Kolizje na drogach

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 226 w Pruszczu Gdańskim. Jak ustalili policjanci kierujący volkswagenem t4 jadąc w kierunku ulicy Zastawnej prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu iveco jadącemu ulicą Zastawną w kierunku drogi s6. Doszło do zderzenia bocznego obu samochodów. Do szpitala trafił 56-letni kierowca iveco. Kierowcy byli trzeźwi, nie przewozili żadnych pasażerów. Policja apeluje o zwiększenie uwagi podczas jazdy oraz dostosowanie jej do warunków panujących na drodze.

Pruszcz Gd. wypadek vwt4 z iveco
Pruszcz Gd. wypadek vwt4 z iveco

W sobotę (26 kwietnia br.) o godz. 06.45 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim z drogą prowadzącą w kierunku Będzieszyna doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan 
trzeźwości kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-latek kierujący volkswagenem t4 jadąc drogą od strony Będzieszyna w kierunku ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim prawdopodobnie nie dostosował się do znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu i zderzył się bocznie z iveco jadącym ulicą Zastawną w kierunku drogi s6. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 56-letni kierowca iveco. Obaj gdańszczanie kierujący samochodami byli trzeźwi, nie przewozili żadnych pasażerów. 

Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

 

PRUSZCZ GDAŃSKI- ZDERZENIE FORDA Z SEICENTO, KIEROWCY TRAFILI DO SZPITALA

Pruszcz Gd. wypadek ford z seicento
Pruszcz Gd. wypadek ford z seicento

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Grota Roweckiego w Pruszczu Gdańskim. Kierujący fordem focusem prawdopodobnie nie dostosował się do znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu i zderzył się bocznie z fiatem seicento. Kierowcy obu samochodów trafili do szpitala. Byli trzeźwi, nie przewozili żadnych pasażerów. Policja apeluje o zwiększenie uwagi podczas jazdy oraz sprawdzenie zanim wykonamy jakikolwiek manewr na drodze.

W niedzielę (27 kwietnia br.) o godz.21.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Grota Roweckiego w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem focusem wyjeżdżając z ulicy Grota Roweckiego prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu z zderzył się bocznie z fiatem seicento jadącym ulicą Chopina w kierunku Przejazdowa. 47-letnia gdańszczanka kierująca seicento oraz 30-letni mieszkaniec gminy Pszczółki prowadzący focusa trafili do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierowcy podróżowali sami, byli trzeźwi.

Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagą obserwujmy znaki drogowe i kontynuujmy  jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Related posts