Rekordowy Bieg Żuławski

Mimo konkurencyjnej imprezy w Pruszczu Gdańskim, Bieg Żuławski Wiślina – Lędowo cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W Biegu Skrzatów wystartowały 232 osoby – a w Biegu Głównym – 102.

Bieg Skrzatów zainteresował dzieci z całej gminy, a Bieg Główny – uczestników z całego województwa.

Najszybszy zawodnik 5-kilometrową trasę z Wiślina – Lędowo – Wiślina pokonał w 16,5 minuty.

Na wszystkich uczestników czekały medale, a dla najlepszych w swoich kategoriach (według płci i wieku) – także puchary  (w przypadku dzieci) i nagrody finansowe (w przypadku dorosłych). Imprezie towarzyszyła loteria fantowa i bezpłatny poczęstunek.

Nagrody ufundowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt, Grupa ENERGA, WC Serwis, Gmina Pruszcz Gdański, Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański.

Wyniki TUTAJ
Galeria zdjęć.