Koncert dla Jana Pawła II

W kościele parafii pw. Św. Jacka w Straszynie odbył się wyjątkowy koncert. Dla Jana Pawła II zagrali wybitni muzycy – organista Bogusław Grabowski i saksofonista Maciej Sikała.

Koncert dla JPII
Koncert dla JPII

Mieszkańcy gminy mieli niecodzienną okazję wysłuchania fragmentów Bacha i Muschela, a także autorskich improwizacji na saksofon i organy.

Maciej Sikała – saksofonista grający na sax tenor, sax sopran i c-melody – to laureat wielu prestiżowych konkursów oraz zdobywca nagród i wyróżnień. Współpracował i koncertował z czołówką polskich i zagranicznych jazzmanów. Nagrał ok. 50 płyt, w tym 4 autorskie.

Bogusław Grabowski – organista i kompozytor – od 1985 roku pełni funkcję głównego organisty w Bazylice Mariackiej w Gdańsku oraz wykładowcy w gdańskiej Akademii Muzycznej. Koncertuje w Polsce i za granicą, a jako kompozytor tworzy dzieła na głosy wokalne, chór i organy, a także na orkiestrę symfoniczną.

Koncert zorganizowała Gmina Pruszcz Gdański przy współudziale Parafii pw. Św. Jacka w Straszynie.

Related posts