Ukradł alkohol, aby zapłacić za narkotyki

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież alkoholu z jednego z supermarketów na terenie pruszczańskiej gminy. Mężczyznę ukarano za kradzież mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci znaleźli przy nim śladowe ilości heroiny. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (24 kwietnia br.) o godz. 11.40 oficer dyżurny pruszczańskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z supermarketów w gminie Pruszcz Gdański doszło do kradzieży sklepowej. Dyżurny wysłał do sklepu patrol policji. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyznę, który był podejrzany o kradzież. Policjanci w jego torbie znaleźli 3 butelki szkockiej whisky, którą w stanie nienaruszonym oddali kierownikowi sklepu. 30-letni gdynianin został ukarany za kradzież mandatem karnym w wysokości 500 
złotych. Podczas dalszej kontroli w kieszeni jego kurtki policjanci znaleźli pudełko po papierosach, w którym był brązowy proszek. Ponieważ stróże prawa podejrzewali, że może to być substancja odurzająca, przewieźli zatrzymanego do budynku Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Po wykonaniu testu okazało się, że zabezpieczony brązowy proszek to heroina. Podczas przesłuchania mężczyzna stwierdził, że kradł aby mieć pieniądze na kupno narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Related posts