Żuławski Tulipan 2014

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Żuławskiego Tulipana, wyjątkowej imprezy w gminie Pruszcz Gdański, będzie kanonizacja Jana Pawła II.

 

Żuławski Tulipan 2013
Żuławski Tulipan 2013

– Kanonizacja wielkiego Polaka Jana Pawła II to wydarzenie, obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie. Kwiatowy wizerunek papieża będzie miał 23 metry długości i 13 metrów szerokości, a do jego wykonania zużyjemy co najmniej milion główek tulipanów w różnych kolorach, głównie w bieli i czerwieni – zapowiada Bogusław Izdebski, projektant i koordynator układania kwiatowych dywanów.


Żuławski Tulipan to jedyna tego typu impreza w Polsce – a prawdopodobnie także w Europie – na tak dużą skalę. Coroczne dwudniowe spotkanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na specjalnie przygotowany dywan z główek tulipanów, ale z uwagi na fakt, że kwiaty całymi rodzinami, przez kilka dni i często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych układają sami mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański. W sumie każdego roku w przygotowaniach bierze udział ok. 500 osób. Do stworzenia kompozycji co roku używa się ok. miliona główek tulipanów!


– Rezultatem kilkudniowego układania tulipanów jest nie tylko robiący wrażenie na wszystkich odwiedzających Mokry Dwór kwiatowy dywan, ale coś znacznie bardziej trwałego i wartościowego: świetna integracja mieszkańców i ogromna satysfakcja z wykonanej pracy – mówi wójt Magdalena Kołodziejczak. – Gorąco wszystkich zapraszam do Mokrego Dworu. Wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane!


Do układania niezwykłej kompozycji zaprasza też Wiesław Zbroiński, producent tulipanów i sołtys Mokrego Dworu, człowiek, bez którego nie byłoby tej wspaniałej imprezy.


Podziwianiu dywanu ułożonemu z główek tulipanów towarzyszą:


– konkurs na najładniejszą kompozycję własną,
– pokazy spadochroniarskie,
– stoiska gastronomiczne, rękodzieła,
– koncerty oraz występy dzieci i młodzieży,
– pokazy fajerwerków,
– wspólna fotografia uczestników imprezy przy kwiatowym dywanie.

Related posts