Teatr w… skansenie!

Inauguracja sezonu teatralnego wrzesień – grudzień 2014 odbędzie się w nietypowym miejscu – w skansenie w Mokrym Dworze.

We wtorek 8 kwietnia pracownicy Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku podziwiali Skansen Żuławski Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Podczas wizji lokalnej ustalano wymagania techniczne do specjalnej inscenizacji KONOPIELKI w skansenie.

konopielka
konopielka

To z pewnością będzie niezwykłe wydarzenie – mówi Grzegorz Cwaliński, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie – Scenę usytuujemy w zrekonstruowanej stodole, widzowie będą siedzieć na ławkach i snopkach ze słomy. Reflektory, podesty i technika sceniczna przyjedzie ze Słupska.

Gościem specjalnym na zaplanowanych dwóch pokazach teatralnych będzie aktor Ireneusz Kaskiewicz, grający w serialu telewizyjnym „Pan na Żuławach” Kazimierza Mikułę.
Znając zaangażowanie sołtysa Wiesława Zbroińskiego oraz mieszkańców Mokrego Dworu jestem przekonany, że niespodzianek dla widzów podczas inauguracji teatralnej nie będzie brakowało – dodaje Cwaliński.

KONOPIELKĘ na podstawie powieści Edwarda Redlińskiego w reżyserii Jerzego Karnickiego będzie można zobaczyć 13 września (sobota) o godzinie 19.00 i 21.00 w Skansenie Żuławskim Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie OKSiR w Cieplewie oraz podczas wybranych plenerowych wydarzeń (Żuławski Tulipan w Mokrym Dworze, Dożynki Gminne w Przejazdowie). Telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 58 682 85 78 wew. 1, lub 728-415-566. Ilość miejsc ograniczona.

 

Konopielka
W zapomnianej przez Boga wsi Taplary życie toczy się swoim odwiecznym torem. Tempo tego życia wyznacza rytm natury mierzony wschodami i zachodami słońca.
W tak ułożony świat wtargnie jednak pewnego dnia „uczycielka”, a wraz z nią nowoczesność. W przezabawnych okolicznościach zaczyna pękać stara kultura, a rodzi się nowe.
Premiera „Konopielki” w reżyserii Jerzego Karnickiego to inauguracja „Sceny inicjatyw aktorskich”.
Czas trwania spektaklu 1 godz. 5 min.

Related posts