Tancerki z Rokitnicy

Gospodynie z  Rokitnicy wygrały konkurs tańca podczas V Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Suchym Dębie. 

W konkurencji ludowy taniec polski panie z KGW Rokitnica nie miały sobie równych. Wzorowo odtańczony kujawiak zachwycił jury.

 

Tancerki z Rokitnicy
Tancerki z Rokitnicy

W konkurencji wyroby piekarnicze i cukiernicze wygrało KGW Cedry Wielkie za sernik kaszubski z ziemniakami. W kategorii wydarzenie w kole  nagrodę zdobyło KGW Przywidz. Najlepszą piosenkę o swojej okolicy wyśpiewały panie z KGW Skowarcz, a sztukę ludową w modzie najlepiej przedstawiły Panie z KGW Gołębiewko. Za najpiękniej udekorowany stół jury uznało  KGW Koźliny.

Puchar Grand Prix Turnieju, który ufundował i wręczał Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich ze Skowarcza, które będzie reprezentować Powiat Gdański w Turnieju Wojewódzkim – 26 kwietnia w Zespole Szkół w Rotmance.

Related posts