Przeprowadzka Urzędu Gminy do „Zieleniaka”

Już niedługo mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański, aby załatwić sprawy urzędowe, spotkać się z p.Wójt będą musieli udać się do centrum Gdańska.

Przeprowadzka Urzędu Gminy

Obecny budynek Urzędu Gminy pęka już w szwach, w nowym roku pracować będzie więcej Radnych, obecnie 50 urzędników obsługuje ponad 23 tys. mieszkańców. Urzędnicy borykają się z problemami lokalowymi, nie ma już wolnych pomieszczeń, a w Pruszczu Gdańskim nie udało się znaleźć odpowiedniego lokum.

Prowadzone są rozmowy w kierunku wynajęcia pomieszczeń w centrum Gdańska w tzw. „Zieleniaku”, gdzie bez problemu można umieścić wszystkie wydziały Urzędu Gminy, mieszkańcy będą obsługiwani w komfortowych warunkach.  Dogodny dojazd do Zieleniaka przemawia na korzyść wyboru tej lokalizacji.

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8N-1889_tU8

Przeprowadzka Urzędu Gminy

Decydujące znaczenie na wybór obiektu ma możliwość korzystania z sali konferencyjnej zlokalizowanej na XVI piętrze tego budynku, gdzie roztacza się przepiękny widok na całą Gminę Pruszcz Gdański. Nowo wybrani Radni będą mogli snuć świetliste plany dalszego promiennego rozwoju Gminy.

W obecnym budynku Urzędu Gminy trwa już wielkie pakowanie, urzędnicy przygotowują się do przeprowadzki. Mieszkańcy obsługiwani są nadal bez zakłóceń i jeszcze przez około miesiąc czasu wszystkie sprawy urzędowe będą mogli załatwić pod obecnym adresem.

Urząd Gminy przygotowuje już kampanię informacyjną, aby każdy mieszkaniec gminy wiedział, gdzie będzie musiał udać się, aby złożyć deklarację śmieciową, gdzie zapłacić podatek. W bazie lotniczej w Pruszczu Gdańskim przygotowywany jest już pułk śmigłowców, z którego kolportowane będą ulotki informujące o przeprowadzce. Do najdalej oddalonych mieszkańców gminy informacje zostaną przesłane, specjalnie do tego celu tresowanymi gołębiami pocztowymi.