Mieszkaniec Straszyna za kratkami

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali złodzieja, który włamał się do solarium. Właścicielka salonu oszacowała szkodę na sumę 3,5 tysiąca złotych. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję za podobne przestępstwa.
Policjanci z wydziału kryminalnego pruszczańskiej komendy od miesiąca pracowali nad sprawą włamania do solarium na terenie miasta. 21 marca br. otrzymali informację, że kilka osób posiada niewypisane karnety do solarium, które padło łupem włamywaczy. Tego samego dnia zatrzymano łącznie 4 osoby, 3 kobiety i 1 mężczyznę. U każdego znaleziono po kilka sztuk niewypełnionych karnetów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży z włamaniem 26-letniemu mieszkańcowi Straszyna.

Pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków. Jak ustalili śledczy w nocy z 21/22 lutego 2014 roku mężczyzna włamał się do solarium i ukradł pieniądze w kwocie 500 złotych, kilkanaście sztuk żarników halogenowych oraz niewypełnione karnety. Łączna suma poniesionych strat wyniosła 3,5 tysiąca złotych. Złodziej obdarował skradzionymi karnetami swoje koleżanki.

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Related posts