Przedszkolaki na komendzie w Pruszczu Gd.

Dzieci z przedszkola „Nad Rzeczką” w Pruszczu Gdańskim odwiedziły pruszczańską komendę policji. Funkcjonariusze omówili dzieciom zasady bezpieczeństwa i przypomnieli numery alarmowe. Na zakończenie posumowano zdobyte wiadomości. Dzieci na ręce policjantów przekazały album z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

Przedszkolaki na komendzie
Przedszkolaki na komendzie

W dniu (24 marca br.) o godz.10.30 grupa „Kaczuszek i Sówek” z przedszkola „Nad Rzeczką” w Pruszczu Gdańskim zawitała w progi pruszczańskiej komendy policji. Funkcjonariusze zajmujący się prewencją kryminalną oraz problematyką nieletnich opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie i odpowiednim zachowaniu się na drodze oraz przypomnieli znane już maluchom numery alarmowe.

Podczas spotkania dzieci miały okazję obserwować z bliska pracę policjantów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnego sprzętu, który używany jest w codziennej służbie. Dzieci chętnie prowadziły dyskusję na nurtujące je tematy, głównie dotyczące bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zakładanie kajdanek, zdejmowanie odcisków palców oraz wizyta w pomierzeniu dla osób zatrzymanych.

Szeroko pojęta prewencja kryminalna i uświadamianie dzieciom już od najmłodszych lat wszelkiego rodzaju zagrożeń ma znaczący wpływ na ich postrzeganie świata.

Related posts