II Bieg Żuławski

26 kwietnia odbędzie się II Bieg Żuławski na trasie Wiślina – Lędowo – Wiślina.  Dorośli pobiegną 5 km, a dzieci okrążą boisko.

Start Biegu Skrzatów zaplanowano na godz. 10, a Biegu Głównego – na godz. 11 z boiska szkolnego w Wiślinie.

Bieg Żuławski arch.

Najmłodsi uczestnicy imprezy (rocznik 2005 i młodsi oraz rocznik 2003 i 2004) będą biegać wokół boiska. Dla kategorii wiekowej 2000 – 2002 przewidziano trasę obejmującą boisko oraz wał nad Motławą (ul. Mostowa) – w sumie 1,8 km. Począwszy od rocznika 1999 zawodnicy pobiegną wałem nad Motławą w kierunku Lędowa i z punktu zawrotu (przy mostku w Lędowie – ul. Szkolna) wrócą szlakiem pieszo-rowerowym do Wiśliny. To ok. 5 – kilometrowy dystans.

Bieg  nie tylko zmienił nazwę (przed rokiem był to Bieg Doliną Raduni i Motławy), ale również trasę.

Tym razem biegniemy z Wiśliny do Lędowa, a nie odwrotnie – zaznacza Marek Gotartowski, wicedyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie.

Udział w Biegu Skrzatów oraz w Biegu Głównym jest dla mieszkańców gminy Pruszcz Gdański bezpłatny. Dla uczestników Biegu Głównego spoza gminy ustalono wpisowe w wysokości 10 zł. Skrzaty spoza gminy biegną za darmo.

Na każdego uczestnika imprezy czeka pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Dla najlepszych w Biegu Głównym (w swoich kategoriach płci i wieku) przewidziano nagrody finansowe w wysokości 150, 100 i 50 zł.

Najszybsi wśród najmłodszych biegaczy otrzymają puchary.

Zapisy do  Biegu Głównego odbywać się będą w dniu imprezy w godz. 9 – 10:30 (boisko w Wiślinie) oraz drogą elektroniczną poprzez http://www.elektronicznezapisy.pl/ – II Wojewódzki Bieg Żuławski do dnia 24 kwietnia.

Bieg Żuławski arch.

KATEGORIE WIEKOWE BIEGU GŁÓWNEGO

Rocznik 1997 – 1999 dziewcząt i chłopców.

Rocznik 1982 – 1996 K i M

Rocznik 1969 – 1981 K i M