Policja poszukuje świadków

Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawach dotyczących wypadków drogowych. Do pierwszego z wypadków doszło w lutym br. na jednej z ulic w Pruszczu Gdański. Drugi wypadek wydarzył się w marcu br. w Łęgowie gmina Pruszcz Gdański. W obu przypadkach poszkodowane nie poinformowały o wypadku policji. Dopiero po kilku dniach od zdarzenia gdy nasiliły się dolegliwości bólowe zgłosiły się po pomoc do pruszczańskich stróżów prawa.
Z ustaleń policjantów wynika, że do pierwszego z wypadków doszło 21.02.2014 roku o godz. 5.30 na ulicy Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim. 65-letnia pruszczanka przechodziła przez przejście dla pieszych i została potrącona przez samochód osobowy, koloru bordowego lub czerwonego. Samochód jadąc ulicą Mickiewicza w kierunku ulicy Grunwaldzkiej ominął z prawej strony stojący przy osi jezdni samochód terenowy koloru czarnego. Młody mężczyzna kierujący samochodem koloru bordowego zatrzymał się i
zapytał o stan zdrowia potrącanej kobiety. Pruszczanka stwierdziła, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy. Nie spisała od mężczyzny żadnych danych kontaktowych. Po kilku dniach okazało się, ze ma złamana rękę. Kobieta zgłosiła się do pruszczańskiej jednostki policji po 12 dniach od zaistniałego wypadku drogowego.
Drugi wypadek wydarzył się 01.03.2014 roku o godz. 07.15 na ulicy Spacerowej w Łęgowie. Jadąca rowerem 64-letnia kobieta została potrącona przez jadący biały samochód (bdb). Kierująca biały samochodem młoda kobieta zatrzymał się. Pokrzywdzona podała jej swój nr telefonu komórkowego nie spisując danych sprawczyni wypadku. Mieszkanka Łęgowa po dwóch dniach zgłosiła się do lekarza a następnie poinformował o wypadku policję.

Z uwagi na konieczność wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadków policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim zwracają się z apelem do ewentualnych świadków tych zdarzeń. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji  pruszczańska policja prosi o kontakt pod nr telefonu 058 78-54-235.

Policjanci apelują, aby informować o zaistniałych wypadkach i kolizjach drogowych natychmiast po ich zaistnieniu. Szybka reakcja na popełnione przestępstwo zwiększy szansę na ustalenie i zatrzymanie sprawców.

 

UPROWADZIŁ 19-LATKĘ, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali 22-letniego gdańszczanina, który wspólnie z drugim mężczyzną uprowadził 19-letnią mieszkankę Gdańska. Sprawcy grozili kobiecie pozbawieniem życia, jeżeli nie odda zaległego długu opiewającego na sumę 90 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności, wymuszenia wierzytelności i przywłaszczenia dokumentu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. złotych.

W dniu 02 marca br. dyżurny komendy policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację od policjantów z powiatu starogardzkiego o porwaniu młodej kobiety z powodu nieuiszczenia długu.
Kryminalni z pruszczańskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą. Z ustaleń śledczych wynikało, że w nocy z 1 na 2 marca br. do jednego z mieszkań w Kowalach podstępem weszli dwaj mężczyźni, siłą wyprowadzili kobietę z mieszkania, wepchnęli ją do samochodu stojącego przed kamienicą i odjechali w nieznanym kierunku. Podczas podróży grozili kobiecie pozbawieniem życia, jeżeli nie odda pożyczonych pieniędzy oraz zabrali jej dokumenty. W pewnym momencie samochód zatrzymał się w kompleksie leśnym.
19-latce udało się uwolnić i uciec. Kobieta idąc lasem dotarła do jednej ze stacji PKP w powiecie starogardzkim. Opowiedziała o całym zajściu pracownikowi kolei, który natychmiast powiadomił Policję.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą 03 marca br. zatrzymali sprawcę. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu trzech zarzutów – pozbawienia wolności, wymuszenia wierzytelności i przywłaszczenia dokumentu.
Wczoraj na wniosek policji pruszczańska prokuratura objęła mieszkańca Gdańska dozorem policji. Mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest kwestią czasu.

Related posts