Wypadek na niby podniesie świadomość

Straż Gminna zakupiła symulator zderzeniowy,  przy pomocy którego można doświadczyć wypadku samochodowego.

Symulator
Symulator

Symulator pozwala przeżyć wypadek samochodowy na niby, a dokładnie uderzenie autem w przeszkodę przy prędkości około 14 kilometrów na godzinę, z zapiętymi pasami – mówi Tomasz Grabowski, komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański. – Urządzenie jest całkowicie bezpieczne, a ma na celu podniesienie świadomości w temacie zapinania pasów. Zderzenie, które symuluje urządzenie odbywa się przy bardzo małej prędkości, praktycznie nie stosowanej na drogach. Można więc sobie wyobrazić, co się dzieje z kierowcą lub pasażerem podczas wypadku przy dużej prędkości i bez pasów bezpieczeństwa. 

Urządzenie jest atestowane, posiada min. opinię techniczną PZMot , homologację na fotel oraz pas bezpieczeństwa.

W projekcie zostaną wykorzystane również tzw. „promil gogle”. Okulary, które zniekształcając obraz i zawężając pole widzenia symulują widzenie w stanie występującym po spożyciu alkoholu.

Related posts