OTWARCIE KINA W CIEPLEWIE

Niebywały sukces odniósł Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie, który dzięki wygraniu grantu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej uzyskał fundusze na zakupienie specjalnego projektora. Jest to tym istotniejsze, że OKSIR dołączył do sieci Kino za Rogiem, zrzeszającej niewielkie sale multimedialne i lokalne kina.

Uroczyste otwarcie Kina im. Władysława Starewicza w Cieplewie nastąpi 28 lutego. Plakat z tej okazji stworzył wybitny grafik Andrzej Pągowski, a w promocyjnym spocie wystąpił Paweł Królikowski („Ranczo”). Już 4marca odbędzie się zkolei pierwszy z biletowanych pokazów, wramach którego widzowie obejrzą „Dziewczynę z szafy” Bodo Koxa i to zaledwie niecałe 9 miesięcy po premierze – film zadebiutował na naszych ekranach 14 czerwca ubiegłego roku. Wczoraj otrzymał trzy nominacje do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły.

 

Przeczytaj także  Otwierają kino!

 

Dzięki profesjonalnemu projektorowi widzowie będą mogli liczyć na najwyższą jakość obrazu, identyczną w porównaniu do największych kin. W każdym seansie będzie mogło uczestniczyć do 60 osób, spośród których każda za bilet zapłaci… jedynie 5 zł. Kino będzie prezentowało nowe filmy we wtorki i czwartki.

Dzieci wciąż będą mogły uczestniczyć w projekcjach z cyklu Bajkowa Niedziela, który trwa już od października i zdobył sobie grono oddanych odbiorców. Młodzież szkolna będzie miała za to okazję do zapoznania się z wybitnymi adaptacjami największych arcydzieł polskiej literatury w ramach specjalnie organizowanych pokazów.

jan

28 lutego 2014 roku o godzinie 18.00 w Cieplewie (gmina Pruszcz Gdański) nastąpi otwarcie pierwszego w Pomorskiem KINA ZA ROGIEM Najwyższą jakość obrazu zawdzięcza dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach priorytetu modernizacja kin.

Początki kinomanii w Cieplewie

 

Zaproszenie na jeden z filmów, który będzie wyświetlany w Kinie w Cieplewie. Dziewczyna z szafy – już niebawem w KINIE W CIEPLEWIE

plakat pagowski

Related posts