Areszt za włamania, kradzieże i zniszczenie mienia

Sąd rejonowy w Gdańsku aresztował na wniosek pruszczańskiej policji i prokuratury 61-latka, który kradł i niszczył cudze mienie. Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 20 tys. złotych. Mężczyzna był notowany przez policję za wielokrotne kradzieże z włamaniem i niszczenie mienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim pracujący nad sprawą kradzieży z włamaniem i niszczenia mienia na terenie pruszczańskiej gminy, ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak ustalili śledczy mężczyzna w ciągu minionego kwartału kilkukrotnie włamywał się do domków typu holenderskiego i przyczep kempingowych, kradnąc i niszcząc mienie na kwotę 20 tys. złotych. Łupem złodzieja padły rożnego rodzaju elementy aluminiowe, przewody elektryczne, oprzyrządowania silników spalinowych, które sprzedawał w punktach skupu złomu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawieniu mu łącznie 5 zarzutów. Do zatrzymania 61-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania doszło 27 stycznia 2014 roku o godz. 13.45 w Wiślince gmina Pruszcz Gdański. Policjanci ujęli go na gorącym uczynku kradzieży elementów metalowych. Odzyskano część z utraconego mienia i przekazano właścicielom. Złodziej swoje postępowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną. Przestępca trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej notowany za kradzieże z włamaniem i niszczenie mienia.

Wczoraj (29 stycznia br.) gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Related posts