OKRADALI ALTANY OGRODOWE W JUSZKOWIE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim po krótkotrwałym pościgu zatrzymali dwóch gdańszczan, którzy od kilku miesięcy okradali altany ogrodowe w Juszkowie gmina Pruszcz Gdański. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 8 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 31 i 36-latka tuż po kradzieży z włamaniem, gdy odjeżdżali samochodem w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w niedzielę (19 stycznia br.) o godz. 19.40 na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Kilka minut wcześniej opiekun ogródków działkowych w Juszkowie zadzwonił na policję z informacją, że dwóch mężczyzn prawdopodobnie włamuje się do altany ogrodowej. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Na widok radiowozu złodzieje porzucili skradziony sprzęt sportowy i elektronarzędzia warte ponad 6,5 tysiąca złotych, wsiedli do samochodu i zaczęli uciekać. Po kilku minutach zostali zatrzymani. Stróże prawa przekazali skradzione przedmioty właścicielom a złodzieje trafili do aresztu. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani gdańszczanie w wieku 31 i 36-lat już wcześniej okradali altany ogrodowe w Juszkowie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie im 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy z mężczyzn był już wcześniej notowany przez policję za włamania i kradzieże.

Related posts