Zebraliśmy ponad 24 tysiące!

24 237,34 zł – taką kwotę gmina wiejska Pruszcz Gdański zebrała podczas 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla WOŚP „grało” 60 naszych wolontariuszy – uczniów, nauczycieli i rodziców.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, organizatorom imprezy w Mokrym Dworze z sołtysem Wiesławem Zbroińskim na czele oraz dzielnym strażakom z Jagatowa i Wiśliny – mówił w niedzielę wieczorem Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie, gdzie mieścił się sztab gminny WOŚP.

Imponująca sumę udało się zebrać dzięki przeprowadzonym w Cieplewie i Mokrym Dworze licytacjom, a także kwestom we wszystkich sołectwach.

– Piłka z autografami zawodników Lechii poszła za 260 zł – cieszy się Wiesław Zbroński, sołtys Mokrego Dworu,  który również pobił swój rekord – uzbierał dla WOŚP 7 324 zł. Mokry Dwór „grał” razem z sołectwami: Roszkowo, Lędowo, Wiślina, Bystra Osiedle i Bystra Wieś.