Spotkanie Pokoleń

images-docs-urzad_gminy-aktualnosci-04_2013-dsc02597-210x138W dniu 19 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cieplewie z inicjatywy Wójt Gminy Pruszcz Gdański Pani Magdaleny Kołodziejczak odbyło się „Spotkanie Pokoleń”, na które wraz z osobami towarzyszącymi zostali zaproszeni mieszkańcy gminy liczący sobie dziewięćdziesiąt i więcej lat. W gminie Pruszcz Gdański mieszka 68 osób, które ukończyły ten szacowny wiek.

Z zaproszenia skorzystały następujące osoby:

1. Genowefa Dadacz z Łęgowa
2. Irena Modelska z Rusocina
3. Józefa Gawinkowska z Łęgowa
4. Leokadia Zając z Łęgowa
5. Gertruda Żmuda-Trzebiatowska
6. Janina Kentzer z Borkowa
7. Janina Czarnota ze Świncza
8. Teresa Szypiłło z Łęgowa
9. Leonard Landowski z Żukczyna
10. Stefan Szemraj ze Świncza
11. Ignacy Bochniak z Łęgowa
12. Feliks Kąkol z Borkowa
13. Józef Szudzik z Jagatowa

Spotkanie otworzyła Wójt Gminy, która przywitała wszystkich  zgromadzonych, dziękując im za przybycie oraz wyrażając uznanie dla wieku i formy najstarszych mieszkańców Gminy.
Wśród zaproszonych gości obecni byli również przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Kowalski oraz proboszcz parafii Św. Mikołaja w Łęgowie ksiądz Grzegorz Rafiński, który pobłogosławił wszystkich zgromadzonym.
Podczas spotkania zacni seniorzy wymienili między sobą wspomnienia z dawnych lat oraz spotkali się z dawno nie widzianymi znajomymi. Każdy z nich opowiedział o czasach swojej młodości i wizerunku Gminy sprzed kilkudziesięciu nawet lat.
Gościom czas przy ciastku i kawie umiliły występy chóru Gminy Pruszcz Gdański oraz muzycy z Centrum Artystycznego Accord Małgorzata Gron.
Spotkanie zostało uświetnione zbiorowym zdjęciem a na jego pamiątkę każdy z seniorów otrzymał okazjonalny dyplom i wiosennego kwiatka.
Wierzymy, że spotkanie sprawiło radość naszym miłym gościom oraz wyrażamy nadzieję, że na stałe wejdzie ono do kalendarza imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gminie Pruszcz Gdański.

Źródło: Urząd Gminy Pruszcz Gdański.