Świąteczne paczki z Juszkowa – warto pomagać

Na początku grudnia Ewa i Łukasz – małżeństwo z Juszkowa – zamieściło ogłoszenie na jednym z trójmiejskich portali: „Chętnie pomożemy rodzinie urządzić święta”. Otrzymali nie jeden, a kilkanaście wzruszających listów od ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Nie potrafili odmówić.

Zbieramy  żywność, zabawki, artykuły higieniczne i ubrania – wylicza Ewa. – Przed świętami wszystko rozwieziemy najbardziej potrzebującym rodzinom.

Ewa i Łukasz zainteresowali pomocą rodzinę i znajomych. Na podarowaną żywność i ubrania zagospodarowali pokój w domu rodziców. W ich mieszkaniu zabrakło miejsca.
Ewa i Łukasz zainteresowali pomocą rodzinę i znajomych. Na podarowaną żywność i ubrania zagospodarowali pokój w domu rodziców. W ich mieszkaniu zabrakło miejsca.

Dali ogłoszenie

Na początku grudnia na jednym z portali Łukasz zamieścił ogłoszenie następującej treści: „Chętnie pomożemy rodzinie urządzić święta”.

Z potrzeby serca. Zwykły ludzki odruch – tłumaczy swój pomysł. – Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na suto zastawiony świąteczny stół  i prezenty pod choinką. 

Ewa i Łukasz oszacowali swój budżet i stwierdzili, że pomogą jednej albo dwóm rodzinom. Tymczasem maili przyszło znacznie więcej.

Piszą do nas głównie osoby, które znają potrzebujące rodziny. Sami zainteresowani najpewniej nie mają dostępu do Internetu lub wstydzą się poprosić o pomoc – kontynuuje. – Listy te często zawierają bardzo wzruszające uzasadnienia. Nie sposób komukolwiek odmówić.

Wydarzenie na Facebook-u

Rodziny prosiły, m.in., o ciepłe buty dla dzieci
Rodziny prosiły, m.in., o ciepłe buty dla dzieci

Ewa obdzwoniła rodzinę i znajomych. Każdy coś dołoży. Utworzyła wydarzenie na Facebook-u. Pomoc zadeklarowało ponad 20 osób.

Ludzie przynoszą żywność, ubrania, oferują pomoc logistyczną. Nasz pomysł przerodził się w prawdziwą akcję – cieszy się Ewa. – Pomożemy co najmniej kilkunastu rodzinom.

Długoterminową żywność (w tym odżywki dla niemowląt, słodycze), artykuły higieniczne (pieluszki, chemię gospodarczą)  i ubranka dla dzieci Ewa i Łukasz zbierają do 17 grudnia. Potem przygotują paczki (wedle potrzeb zawartych w mailach) i rozwiozą po rodzinach.

Osobom, które chcą i mogą pomóc podajemy nr tel. do Ewy: 662 409 421. Wydarzenie na Facebook-u znajdziemy pod hasłem „Świąteczne paczki”.

Related posts