Spotkanie Donalda Tuska z Jyrki Katainenem w Gdańsku

Wspólne działanie na rzecz integracji i wspólnego świętowania przystąpienia Chorwatów do Unii Europejskiej, a także na temat partnerstwa wschodniego gdzie będzie uczestniczyła także `Finlandia.W południe odbyło się spotkanie premierów w Rzeczypospolitej oraz  Finlandii w Gdańsku. Po rozmowach w cztery oczy oraz wspólnym śniadaniu odbyła się konferencja prasowa w Dworze Artusa, gdzie po wygłoszonym sprawozdaniu o przeprowadzonych rozmowach, obaj premierzy odpowiedzieli tylko na dwa pytanie od dziennikarzy. Premierzy rozmawiali m. in. problemie łososia na Bałtyku, sprawach bilateralnych w zakresie uzbrojenia o Patriach i Rosomakach, działaniach pro integracyjnych, unii finansowej i budżecie europejskim.

Obaj wysoko ocenili rozmach inwestycji m. in . w Ostrołęce w przetwórstwie drzewnym. Kolejnym wątkiem było co można zrobić z pieniędzy europejskich nt zmniejszenia bezrobocia oraz co można zrobić dla mikro przedsiębiorstw i o dostępności do kredytów. Wspólne działanie na rzecz integracji i wspólnego świętowania przystąpienia Chorwatów do Unii Europejskiej, a także na temat partnerstwa wschodniego gdzie będzie uczestniczyła także `Finlandia.

Wspólne działanie na rzecz integracji i wspólnego świętowania przystąpienia Chorwatów do Unii Europejskiej, a także na temat partnerstwa wschodniego gdzie będzie uczestniczyła także `Finlandia.

Donald Tusk ustosunkował się także do pytania dotyczącego listu skierowanego przez Jarosława Gowina do polityków PO. Powiedział m. in. „Nie będę komentował posunięć moich konkurentów, tylko z zadowoleniem witam fakt, że oni się pojawiają.” „Czy to jest fortunny sposób rozpoczęcia kampanii, to już będą oceniali wyborcy. Ja miałem wrażenie czytając list i informacje w nim zawarte w pierwszym momencie, że jest to polityk, który ubiega się o wygraną w innej partii politycznej, ale każdy wybiera takie metody jakie uważa za stosowne.”

GALERIA ZDJĘĆ LINK

 

Related posts