Park Integracji w Straszynie otwarty

Plac zabaw dla dzieci, skałka, orlik, skate park, przyrządy do gimnastyki to tylko niektóre atrakcje otwartego dzisiaj Parku Integracji w Straszynie. Już około południa park zaroił się od rodziców wraz z małymi dziećmi, szkolną młodzieżą, mieszkańcami oraz gośćmi.

Zielona taśma, naście lat wystarczyło, aby mieć przywilej do uroczystego otwarcia nowego parku rozrywki. Przemowa p. Wójt Magdaleny Kołodziejczak, modlitwa i poświęcenie placu przez ks. Prałata Ryszarda Bugajskiego, podziękowania sołtysa p. Witolda Płotki i już czas cieszyć się tym co udało się w tak krótkim okresie zbudować dzięki zaangażowaniu p. Marzeny Maciuk i Anny Warakomskiej. W otwarciu brały udział dzieci, które jeszcze nie tak dawno złożyły petycję, aby zagospodarować ten plac na miejsce gier i zabaw.

Na Orliku odbył się inauguracyjny mecz. Na przeciw siebie stanęli „Aktywni” ze Straszyna i młodzi piłkarze ze Szkółki w Straszynie. Po gwizdku sędziego młodość była tak aktywna, że wyglądało jak by było ich dwukrotnie więcej. Młodzicy zwyciężyli 5:4, Aktywni zrewanżowali się dopiero w rzutach karnych.

 

Inwestycja pochłonęła ponad 1,2 mln zł. Gminie udało się pozyskać 500 tys. zł. dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Related posts