Obchody Święta Niepodległości – gdzie będziemy świętować

Zbieramy dla Was informacje dotyczące obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.

Trumna z ciałem J. Piłsudskiego na Wawelu w Krakowie - fot. M. Cabaj
Trumna z ciałem J. Piłsudskiego na Wawelu w Krakowie – fot. M. Cabaj

Już 8 listopada na godz. 19.00 zapraszamy na koncert  do kościoła pw. św. Jacka Odrowąża w Straszynie w ramach obchodów rocznicy 11 listopada. Niepodległość i wolność osobista to pragnienie towarzyszące narodom całego świata od zarania dziejów. Kultywowanie rodzimej kultury i tradycji jest i zawsze było tym, co w narodzie podtrzymywało ducha jedności. W jaki sposób te drogi do wolności odnajdowali wybitni polscy i światowi kompozytorzy będzie można się dowiedzieć już podczas spotkania z artystami w Kościele p.w. św. Jacka w Straszynie.

W dniu 11 listopada 2013 r. zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę oraz na Koncert Orkiestry Kameralnej i solistów pt. „Drogi do wolności” również do kościoła św. Jacka Odrowąża w Straszynie na godz. 11.00 

Dodatkowo oprócz przeżyć duchowych i kulturalnych zapraszamy na chwilę dla ciała. W ramach wspomnianych obchodów święta Niepodległości organizowane są również turnieje piłki nożnej w dniu 9.11.2013 r. oraz dla seniorów w dniu 11.11.2013 r.

Natomiast formę aktywnego wypoczynku oraz świętowania proponuje Centrum Przygody Sensei z Żuławki pt. Piknik “Aktywna Rodzinka z nutką historii” już 09.11.2013 w Żuławce !

Zapraszamy do włączenia się w aktywne obchody rocznicy, a szczegóły wszystkich organizowanych imprez znajdują się w artykułach powiązanych aktywnymi linkami.

Related posts