UCHODZIŁA ZA KOLEŻANKĘ, A OKRADŁA SĄSIADKĘ NA 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali 32-letnią kobietę, która przez prawie dwa lata okradała swoja sąsiadkę. W trakcie koleżeńskich spotkań i wyjazdów na zakupy wyjmowała z torebki pokrzywdzonej karty kredytowe, wypłacała pieniądze z jej konta i odkładała karty z powrotem do portfela. W ten sposób uszczupliła konto koleżanki o około 40 tysięcy złotych . Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
18 października br. do komendy w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się 55-letnia mieszkanka Straszyna twierdząc, że z niewyjaśnionych przyczyn znikają pieniądze z jej konta bankowego. Poprosiła o pomoc w ustaleniu sprawcy. Kryminalni pracujący nad sprawą po trzech dniach ustalili i zatrzymali złodziejkę. Okazało się, że jest to 32-letnia mieszkanka Straszyna mieszkająca po sąsiedzku z pokrzywdzoną. Od około dwóch lat kobiety nawiązały relację koleżeńską. Spotykały się w rożnych okolicznościach.
Jeździły razem na zakupy, dokonywały wspólnych wypłat z konta pokrzywdzonej, odwiedzały się w domu. Zatrzymana kobieta znała pin do kart kredytowych sąsiadki. Ukradła łącznie z jej kąta kwotę około 40 tys. złotych. Wczoraj usłyszała kilkadziesiąt zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Zawierając nowe znajomości miejmy się na baczności i w sposób dyskretny kontrolujmy zachowanie nowo poznanej osoby. Nikomu nie pokazujmy też pinów do naszych kart bankowych.

 

Inna informacja dotyczy Wiśliny – PASAŻER Z NARKOTYKAMI  W KIESZENI

Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego pruszczańskiej komendy zatrzymali 33-latka, który miał przy sobie 19 porcji marihuany i 8 porcji amfetaminy. Mężczyzna w chwili zatrzymania siedział w samochodzie w towarzystwie młodszego brata. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło dzisiaj o godz. 01.00 w Wiślinie gmina Pruszcz Gdański. Policjanci zauważyli stojące na drodze płytowej przy rzece Motławie dwa samochody osobowe. W jednym z nich siedziało dwóch mężczyzn. Na widok stróżów prawa mężczyzna siedzący na miejscu pasażera schował energicznie trzymaną w ręku plastikową puszkę. Policjanci skontrolowali samochód oraz siedzących wewnątrz mężczyzn. U jednego z nich w kieszeni kurtki znaleziono woreczek z białym proszkiem i plastikową puszkę z
suszem roślinnym. 33-latek siedzący na miejscu pasażera został zatrzymany i przewieziony do komendy policji w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu wykonano testy zabezpieczonych substancji, w której wykryto amfetaminę i marihuanę. Łącznie zabezpieczono 19 porcji marihuany i 8 porcji amfetaminy.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Related posts

3 Thoughts to “UCHODZIŁA ZA KOLEŻANKĘ, A OKRADŁA SĄSIADKĘ NA 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH”

  1. Radek

    ale siara Kącie;)

  2. admin

    Dziękuję za uwagę, tekst już został poprawiony.

  3. pasikonik

    Z kąta? Pieniądze trzymała w kącie czy na koncie?

Comments are closed.