Koncert Orkiestry Kameralnej i solistów pt. „Drogi do wolności”

8 listopada zapraszamy do kościoła w Straszynie na Koncert Orkiestry Kameralnej i solistów pt. „Drogi do wolności”. Występ rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny.

Koncert Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą dyrygenta Szymona Morusa to propozycja Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane dla mieszkańców Straszyna oraz całej gminy Pruszcz Gdański. Zarówno dyrektor artystyczny orkiestry – Szymon Morus, jak i soliści tego wieczoru: pianistka Dominika Glapiak, oraz trębacz Kamil Kruczkowski to młodzi artyści obecni na scenach Polski i za granicami kraju.

Dominika Glapiak
Dominika Glapiak

Na ten listopadowy wieczór przygotowali dla słuchaczy wyjątkową wiązankę muzyki polskiej oraz arcydzieł literatury światowej.

Niepodległość i wolność osobista to pragnienie towarzyszące narodom całego świata od zarania dziejów. Kultywowanie rodzimej kultury i tradycji jest i zawsze było tym, co w narodzie podtrzymywało ducha jedności. W jaki sposób te drogi do wolności odnajdowali wybitni polscy i światowi kompozytorzy będzie można się dowiedzieć już podczas spotkania z artystami w Kościele p.w. św. Jacka w Straszynie w piątek 8 listopada o godzinie 19.

– Utwory kompozytorów polskich którą przedstawimy na tym koncercie to muzyka pełna energii, rytmu i żartu muzycznego – mówi Szymon Morus, dyrektor artystyczny a zarazem dyrygent Orkiestry Kameralnej Progress. – Jest to kompilacja dzieł dających pole do popisu zarówno muzykom w orkiestrze jak i solistom. Praca z tak młodym zespołem złożonym z ludzi pełnych pasji i zaangażowania jest prawdziwą przyjemnością. Cieszy nas również możliwość wyjścia z naszą aktywnością z sal koncertowych i prezentowanie jej w tak pięknych, ciepłych i pełnych lokalnej energii wnętrzach jak kościół św. Jacka w Straszynie .

Zapraszamy na koncert wszystkich melomanów, zarówno tych wprawionych, jak i tych „ostrożnych”. Ciekawe wprowadzenie do koncertu, a także wyjątkowa atmosfera jedności i zespołowości to gwarancja spędzenia udanego wieczoru w Straszynie.

Orkiestra kameralna Progress - Szymon Morus - dyrugent
Orkiestra kameralna Progress – Szymon Morus – dyrugent

Partnerem wydarzenia jest Urząd Gminy Pruszcza Gdańskiego, a sponsorami koncertu są firmy: DGT, Piekarnia – Sławomir Mielnik, Antado, Masarnia Majer

Related posts

One Thought to “Koncert Orkiestry Kameralnej i solistów pt. „Drogi do wolności””

Comments are closed.