Otwarcie nowej świetlicy w Bystrej

W dniu wczorajszym (2.10.2013 r.) odbyło się oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.

Otwarcie nowej świetlicy w Bystrej

Podczas otwarcie obecni byli Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Przewodniczący Rady Gminy, radni oraz sołtysi z gminy Pruszcz Gdański. Otwarcie zapoczątkowane zostało przecięciem wstęgi przez panią wójt, pana sołtysa oraz przez obecne dzieci z Bystrej.

Po części oficjalnej wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni do środka świetlicy, miały miejsce rozmowy o tej ważnej inwestycji dla mieszkańców Bystrej. Nadmienić należy, że wszyscy byli zachwyceni świetlicą – takie miejsce może być powodem do dumy.

Warto przypomnieć, że powierzchnia sali świetlicowej wynosi 55 m. kw., a ponadto w budynku świetlicy znajduje się kuchnia oraz sanitariaty. Budowa świetlicy wiejskiej pochłonęła z budżetu gminy 345 tys. zł. Niebawem w świetlicy zostaną uruchomione zajęcia dla dzieci, które będą prowadzone trzy razy w tygodniu.

Miejsce to, będzie z pewnością służyło przy wielu okazjach, spotkaniach, grach, zabawach i zajęciach.

Materiały do tekstu pochodzą z relacji zamieszczonej na stronie Bystra.info – pozdrawiamy!!!