Uczniowie wypuścili kuropatwy do lasu w Wojanowie

107 kuropatw zadomowi się na terenie Wojanowa, Żukczyna i Jagatowa. Ptaki ufundowała Kołu Łowieckiemu „Łowiec” gmina Pruszcz Gdański. 

Łowczy Marek Kowalski pomagał dzieciom wypuszczać ptaki, a także dużo o nich opowiadał
Łowczy Marek Kowalski pomagał dzieciom wypuszczać ptaki, a także dużo o nich opowiadał

Wypuszczenie kuropatw do lasu przypadło w zaszczycie uczniom Szkoły Podstawowej w Wojanowie.  Dzieciom towarzyszyli łowczy z Koła Łowieckiego „Łowiec” z Pruszcza Gdańskiego Marek Kowalski oraz Mirosław Kentzer, a także wójt gminy Magdalena Kołodziejczak.

Teraz nie będziecie musiały jechać do zoo, by posłuchać nawoływań tych wspaniałych ptaków, które są bardzo pożyteczne dla środowiska, ponieważ wyjadają wszystkie szkodniki – mówił dzieciom Marek Kowalski – łowczy i przewodniczący Rady Gminy.

Po pełnym emocji wypuszczeniu ptaków, łowczy zaprosili uczniów na ognisko.

Related posts