WYRWAŁ TOREBKĘ W KTÓREJ BYŁO 10 TYS. ZŁOTYCH

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali złodzieja. 28-latek pobiegł do kobiety, wyrwał jej torebkę i uciekł. Łupem złodzieja padło 10 tysięcy złotych i dokumenty. Kilku minut potrzebowali policjanci aby zatrzymać uciekającego złodzieja i odzyskać skradzione łupy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pruszcz Gd. Złodziej
Pruszcz Gd. Złodziej

Do zuchwałej kradzieży doszło w piątek (20 września br.) w samo południe na ulicy Obrońców Westerplatte w Pruszczu Gdańskim. Jak ustalili śledczy 68-letnia pruszczanka idąc w okolicach wiaduktu poczuła jak ktoś szarpnął jej torebkę i uciekł. W torebce było 10 tysięcy złotych i dokumenty. Kobieta natychmiast wszczęła alarm i o kradzieży powiadomiła policję. Kilku minut potrzebowali policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego pruszczańskiej komendy aby zatrzymać uciekającego złodzieja.
Otoczony przez stróży prawa mężczyzna wbiegł do jednego z domów gdzie został zatrzymany. W kieszeni jego spodni policjanci znaleźli 9 tysięcy złotych. Pozostałe pieniądze w kwocie 1 tys. złotych, dokumenty i torebkę wyrzucił w trakcie ucieczki. Policjanci odzyskali w całości utracone mienie i oddali je właścicielce. 28-letniemu mieszkańcowi Białej Piskiej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują aby wzmóc czujność w każdej sytuacji. Gdy idziesz samotnie ulicą pamiętaj :
unikaj okazywania swojej zamożności, szczególnie gdy przez miasto będziesz poruszać się pieszo;
nie noś wszędzie ze sobą rzeczy cennych, unikaj też noszenia przy sobie dużej gotówki – transakcje finansowe należy załatwiać w banku;
rzeczy najcenniejsze oraz dokumenty i pieniądze postaraj się mieć przy sobie, nie w torebce przy próbie jej wyrwania łatwiej będzie Ci oddać ją sprawcy;
unikaj nocnych spacerów, jeśli już musisz poruszać się nocą to omijaj ciemne zaułki, przejścia podziemne, nieoświetlone parki;
nie pozwalaj nikomu obcemu, kto próbuje z tobą porozmawiać na ulicy, aby był bliżej jak na wyciągnięcie ręki;
przechodź na drugą stronę ulicy, gdy widzisz zbliżającą się do ciebie grupę ludzi, szczególnie w nocy;
nie zawieraj na ulicy szybkich znajomości i nie pozwalaj odprowadzać się do domu osobom obcym.

Related posts