Jesienny Bieg Raduni – zaproszenie i informacje

Rozpoczął się rok szkolny, za oknami jesień (czekamy jeszcze na Złotą Polską Jesień), zbliża się więc dużymi krokami październik a z nim tradycyjny ” Bieg Radunii”.

Bieg Radunii - mat. prasowe
Bieg Radunii – mat. prasowe

Pamiątkowe medale, koszulki i gadżety dla wszystkich uczestników, puchary dla najlepszych w swoich kategoriach, nagrody pieniężne dla najliczniejszych sołectw – czy potrzeba większej zachęty, by wziąć udział w III Otwartym Biegu Doliną Raduni? Zapraszamy całe rodziny! Już 5 października!

5 października odbędzie się III Otwarty Bieg Doliną Raduni pod hasłem „Potencjał Energii”.

Trasa i zapisy
Uczestnicy wystartują spod hotelu Cztery Pory Roku w Straszynie. Pobiegną wzdłuż lewego brzegu rzeki do ul. Dworcowej, a dalej do ul. Starogardzkiej. Następnie wbiegną w ul. Plażową, a potem ul. Sportową dobiegną do ciągu spacerowego nad prawym brzegiem Raduni. Metę zaplanowano przy pomostach w Centrum Rekreacji w Juszkowie.

ZAPISY ONLINE

TUTAJ plan trasy.

trasa-2013
TRASA 2013

Dla skrzatów (rocznik 2003 i młodsi oraz rocznik 2005 i młodsi) zostanie przygotowana oddzielna trasa – na terenie centrum rekreacji w Juszkowie.

Zapisy na bieg skrzatów odbywać się będą w Juszkowie od godziny 10 – mówi Marek Gotartowski, wicedyrektor Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. – Aby umożliwić bieg rodzicom dzieci, w Juszkowie zostanie podstawiony specjalny autobus, którym po pozostawieniu maluchów pod opieką naszych wychowawców, będą mogli przejechać do Straszyna i stamtąd wystartować w biegu głównym. 

Rodzice zapisujący dzieci w Juszkowie, również sami mogą się tu zapisać na bieg startujący w Straszynie.

Nagrody
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale i koszulki,  a także wezmą udział w losowaniu różnych gadżetów. Na najlepszych (pierwszych trzech) w swoich kategoriach czekają puchary.

Warto zabrać na bieg swoich sąsiadów. Najliczniejsze sołectwa otrzymają nagrody pieniężne (kolejno po 800, 500 i 200 zł). Aby każda wieś miała równe szanse, pod uwagę będzie brany odsetek liczby uczestniczących mieszkańców w stosunku do zameldowanych na danym terenie.

Z kolei aby nie pokrzywdzić dużych miejscowości, którym trudniej się zebrać w dużą grupę, przewidziano nagrodę (w wysokości 500 zł) dla tej najliczniejszej, bez względu na liczbę zameldowanych w miejscowości osób.

Kategorie rozgrywanych biegów:
1.    „Bieg Skrzatów” rocznik 2003 i młodsi dziewcząt i chłopców oddzielnie.
2.    W przypadku większej ilości dzieci młodszych w „Biegu Skrzatów” kategoria 2005 i młodsi dziewcząt i chłopców.
3.    Rocznik 2000 – 2002 dziewcząt i chłopców.
4.    Rocznik 1997 – 1999 dziewcząt i chłopców.
5.    Kategoria od 17 – 45 lat kobiet i mężczyzn.
6.    Kategoria powyżej 45 lat kobiet i mężczyzn.

Jesienny Bieg Radunii
Jesienny Bieg Radunii

Related posts