Dzieci wypuszczały ptaki do lasu

Koło Łowieckie „Cyranka” z Pruszcza Gdańskiego dostarczyło dzieciom z Żuławki, Żuławy i Jagatowa niecodziennej rozrywki. Dzieci pomagały  wypuszczać do lasu kuropatwy i bażanty.

 

Kuropatwy - fot. M. Bielicka
Kuropatwy – fot. M. Bielicka

Ptaki te żywią się owadami, które szkodzą uprawom rolnym. W konsekwencji gospodarz nie musi pryskać ziemniaków przed stonką. A jak wiadomo warzywa bez chemii są smaczniejsze – wyjaśniał dzieciom i ich rodzicom Piotr Ogórek, łowczy Koła Łowieckiego „Cyranka”. – Ptaki należy wypuszczać w zarośla, najlepiej niedaleko zbiorników wodnych, ponieważ lubią dużo pić. Szczególnie bażanty.

100 bażantów i 43 kuropatwy zakupiła dla Koła Łowieckiego gmina Pruszcz Gdański.

Po pełnej emocji akcji i wykonaniu pamiątkowej fotografii, łowczy zaprosił wszystkich na kiełbaski z paleniska do chaty łowieckiej w Żuławce.

 

Galeria zdjęć:

Related posts