Już 15 września duathlon i festyn!

15 września zapraszamy do Centrum Rekreacji w Juszkowie. W ramach „Dni Otwartych Projektów Unijnych” odbędzie się duża impreza sportowo – rekreacyjna.

Juszkowo - fot. M. Cabaj
Juszkowo – fot. M. Cabaj

W ramach imprezy promocyjnej na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie odbędą się m.in.:

– duathlon (połączenie pływania kajakiem i biegu)

– turniej koszykówki ulicznej,

– turniej siatkówki plażowej,

– występy zespołów,

– konkursy

– pływanie kajakiem

Duathlon odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

– roczniki 1997 – 1993 (dziewczęta oraz chłopcy)

– roczniki – 1992 – 1978 (kobiety i mężczyźni)

– roczniki 1977 i starsze (kobiety i mężczyźni)

Trasa biegu oraz spływu kajakiem zostanie dostosowana do poszczególnych kategorii wiekowych – wyjaśnia Marek Gotartowski, wicedyrektor OKSiR. – Od niepełnoletnich uczestników wymagamy zgody rodziców lub opiekunów.

Impreza startuje o godz. 15.

„Dni Otwartych Projektów Unijnych”, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu promocję inwestycji, które powstały dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Centrum Rekreacji w Juszkowie to jedna z większych inwestycji turystyczno – sportowych ostatnich lat w powiecie gdańskim.

Dzięki współfinansowaniu utworzono kompleks sportowy z przystanią kajakową oraz magazynem sprzętu wodnego. Dodatkowo nad brzegiem rozlewiska rzeki w odległości 200 m od elektrowni wodnej zbudowano pomost do cumowania sprzętu dla amatorów sportów wodnych. Na terenie centrum można także korzystać z trasy pieszo-rowerowej, boiska do koszykówki i swoistej  „ścieżki zdrowia”, wzdłuż której zainstalowane są rozmaite urządzenia rekreacyjne służące do wzmacniania mięśni i ogólnej kondycji fizycznej. Wartość inwestycji to nieco ponad 1,5 mln zł.

Related posts