Włamania do domów jednorodzinnych w Borkowie

W nocy z 27/28 sierpnia br. między godziną 23.00 a 11.00 doszło do dwóch kradzieży z włamaniem oraz do jednego usiłowania kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie miejscowości Borkowo gmina Pruszcz Gdański.

Sprawcy pod osłoną nocy weszli do mieszkania przez drzwi tarasowe. Łupem złodziei padły karty bankomatowe, dokumenty, pieniądze w kwocie 1500 złotych. Pokrzywdzeni oszacowali ogólną wartość poniesionych strat na sumę 8,5 tys. złotych. Jak informuje p. Marzena Szwed-Sobańska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim do podobnych włamań dochodzi na terenie całego powiatu gdańskiego. W sierpniu bieżącego roku odnotowano 10 kradzieży z włamaniem do mieszkań i klatek schodowych na terenie Przywidza, Kolbud, Pszczółek, Staszyna, Łęgowa i Pruszcza Gdańskiego. Przestępcy włamywali się do mieszkań przez okna balkonowe lub pokonywali drzwi wejściowe. Ich łupem padały zazwyczaj komputery, pieniądze, biżuteria, rowery a nawet materiały budowlane.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim apelują o wzmożenie czujności oraz o odpowiednie zabezpieczenie mieszkań. W drzwiach należy zamontować zamki patentowe, posiadające atesty lub zabezpieczenia przeciwwyważeniowe. Okna powinny być wyposażone w rolety antywłamaniowe. Dobrym zabezpieczeniem jest system alarmowy oraz tzw. „czujność sąsiedzka”. Pamiętajmy o zamykaniu okien pod nasza nieobecność. Drzwi balkonowe, okna piwniczne oraz drzwi garażowe, nie powinny również pozostać bez odpowiedniego zabezpieczenia. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, aby nie przechowywać w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Cenne przedmioty należy oznakować, w niewidoczny dla złodzieja sposób oraz zrobić im zdjęcia. Zwiększy to szansę na ich odzyskanie.

Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, w okolicach naszego miejsca zamieszkania  prosimy o kontakt z policją pod numerem 058 78-54-222 ,997 lub z najbliższą jednostką policji.

Related posts

One Thought to “Włamania do domów jednorodzinnych w Borkowie”

  1. […] tak dawno pisaliśmy o włamaniach do domów jednorodzinnych w Borkowie w ostatnich dniach sierpnia, a teraz ponownie zakusy na mienie mieszkańców. Pomimo, że […]

Comments are closed.