Olimpiada sołectw 2013

Rzut ringo na bronę i wałkiem w balot słomy, bicie piany i obieranie jabłek na długość skórki – w tych i innych konkurencjach zmierzyli się mieszkańcy gminy podczas V Olimpiady Sołectw w Rotmance.

Imprezę, niczym prawdziwą olimpiadę, otworzyła parada drużyn. „Krowia” reprezentacja z Lędowa przygotowała nawet krótką prezentację o tej mlekiem płynącej wsi.

Na uczestników zmagań czekało 16 konkurencji sportowo – rekreacyjnych.

Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny i obierania jabłka na długość skórki. Młodszym uczestnikom, a szczególnie chłopcom, wielką frajdę sprawił turniej komandosów.

Przy muzyce na żywo i smacznym żurku dobrnięto do szczęśliwego finału. Najlepsi w swoich dyscyplinach stanęli na podium po medale. Klasyfikacja generalna zostanie ogłoszona podczas dożynek gminnych 8 września (niedziela) w Będzieszynie.