Harce nad wodą przy przystani w Juszkowie

OKSiR wraz z Sołtysami zorganizował wypoczynek dla dzieci nad wodą. Przystań w Juszkowie gościła dzisiaj około 60 dzieci, które pośród licznych atrakcji, preferowały czynny wypoczynek na wodzie. Po kilku chwilach w kajaku, nader sprawnie kontrolowały sprzęt pływający i z wielką radością przemierzały cały dostępny dla nich akwen.

Nie obyło się bez kąpieli, wprawdzie była ona nieprzewidziana, lecz na szczęście pod okiem instruktorów i ratowników. Dwóch śmiałków dokonało nie lada wyczynu i przy próbie podpłynięcia do sąsiedniego kajaka tak przechyliło swój kajak, że ten nabrał wody i przewrócił się. Obaj wyczynowcy wylądowali w wodzie i mimo, e byli w kapokach, przezornie trzymali się statku. Szybko dotarła do nich pomoc i choć mokrzy zadowoleni wylądowali na brzegu. Cała przygoda na szczęście skończyła się przemoczeniem, lecz już za chwilę z apetytem pałaszowali gorące kiełbaski z grilla.

Wszyscy w godzinach wczesno popołudniowych wrócili do domów. Pan Marek Gotartowski ma nadzieję, że zachęcone ciekawie spędzonym czasem dzieci, zachęcą swoich rodziców, aby całymi rodzicami ponownie skorzystać z czynnego wypoczynku nad wodą.

Galeria zdjęć uczestników dzisiejszego wypoczynku w Juszkowie

Related posts