Rycerskie pokazy konne

Zapraszamy na największe w tym sezonie pokazy!

Już w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, od godziny 12:00 Faktoria będzie tętnić życiem!

Głównymi atrakcjami będą pokazy konne.

Rycerskie Pokazy Konne to największa impreza, jaką przygotowaliśmy na ten sezon. Faktoria podzielona zostanie na dwie epoki: okres barbarzyński oraz czasy późnego rycerstwa XV – wiecznego. Poza wspomnianymi pokazami konnymi, na terenie osady spotkamy bursztyniarza przy pracy, kowala kującego miecz, czy wróżbitkę, która nauczy nas pisać runami. W okolicach toru łuczniczego spotkamy kuglarzy, którzy pokażą nam różne gry i zabawy plebejskie, nieopodal chatek mieszkalnych poczęstowani zostaniemy świeżym podpłomykiem, a nad naszymi głowami przeleci drapieżny ptak tresowany przez sokolnika. Po terenie osady krążyć będą jej mieszkańcy, którzy odpowiedzą na pytania, jak się drzewiej w Faktorii mieszkało…

W Hali Targowej, z kolei przeniesiemy się poza granice Limesu – wystawa zbroi legionistów rzymskich z III w. n.e., degustacja przysmaków kuchni rzymskiej oraz projekcja filmu edukacyjnego o Cesarstwie Rzymskim.

PROGRAM:

12:00 – otwarcie bram
12:30 – pokaz bursztyniarstwa (Chata Bursztyniarza)
13:00 – trening bojowy rycerzy zakonnych (Plac Rekonstruktorów)
14:00 – pokaz kowalstwa (Chata Kowala)
15:00 – prezentacja uzbrojenia rycerza XIV – X wiecznego (Plac Rekonstruktorów)
16:00 – turniej konny na podstawie legendy o księżniczce Kunegundzie (Plac Rekonstruktorów)

Ponadto od godziny 12:00:

– obóz rycerski (Plan Rekonstruktorów)
– nauka pisania runami (Kamienny Krąg)
– degustacja podpłomyków (Chata Bursztyniarza)
– pokazy kowalstwa (Chata Kowala)
– pokazy bursztyniarstwa (Chata Bursztyniarza)
– degustacja przysmaków kuchni rzymskiej (Hala Targowa)
– projekcja filmu edukacyjnego o Cesarstwie Rzymskim (Hala Targowa)

 

pokaz konny
pokaz konny

Materiały żródłowe CKiS w Pruszczu Gd.

Related posts