Wprowadzenie relikwii św Oliwii w Łęgowie

Mszą świętą o godzinie 10.00 rozpoczęły się uroczystości wprowadzenia relikwii św. Oliwii w parafii św. Mikołaja w Łęgowie. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. kanclerz Grzegorz Świst. Ks. Proboszcz Grzegorz Rafiński.na zakończenie uroczystej liturgii powiedział Jesteśmy świadkami można powiedzieć cudu, że jest z nami św. Oliwia, która przybyła z ziemi włoskiej do polskiej, aby nas wspierać swoim orędownictwem.

Padły podziękowania m. in. dla p. Huberta Szczypiorskiego i orkiestry z Sierakowic, p. Anny Baranowskiej solistki oper m. in . z Lipska za oprawę muzyczną, p. Piotrowi Szczypiorskiemu za podkłady muzyczne, p. Grzegorzowi Wawronowicz za samochód z nagłośnieniem, p. Salewskiemu za przywiezienie orkiestry, p. Zielińskiej posługującej w punkcie medycznym, Straży Honorowej i Pocztom Sztandarowym z Jednostki Wojskowej w Pruszczu Gdańskim na ręce p. Komendanta, młodzieży szkolnej i Straży Pożarnej, Brygadzie Ułanów z Pruszcza Gdańskiego, rodzinie Bochniaków z Cieplewa za przygotowanie wieńca, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości, a nie wymienionymi z nazwiska.

Po pokazie musztry paradnej w wykonaniu ułanów, uformowała się kolumna składająca się z dorożek, powozów, jeźdźców, rowerzystów i pieszych i wyruszyła na drogi parafii, aby powrócić do kościoła św. Mikołaja.

Poniżej galeria fotograficzna obrazująca przebieg uroczystości.

Related posts

One Thought to “Wprowadzenie relikwii św Oliwii w Łęgowie”

Comments are closed.