Straszyn Beach Ball CUP 2013 – nowe zdjęcia w galerii i wyniki

Straszyn Beach Ball CUP 2013 - fot. M. Cabaj
Straszyn Beach Ball CUP 2013 – fot. M. Cabaj

W dniu 17.08.2013 w Straszynie odbył się turniej piłki plażowej Straszyn Beach Ball CUP 2013.

Celem całodniowego turnieju było propagowanie aktywnego spędzania czasu, dobra zabawa oraz rywalizacja sportowa.  Całe wydarzenie przebiegało w miłej atmosferze i miało charakter pikniku. Czas umilała muzyka oraz występ na żywo gitarowego zespołu. Organizatorem turnieju było sołectwa Straszyn przy silnym wsparciu mieszkańców osiedla przy ulicy Dworcowej i Na Skarpie, Radio Toksyna i OKSiR Gminy Pruszcz Gdański.

Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach.

Straszyn Beach Ball CUP 2013 - fot. M. Cabaj
Straszyn Beach Ball CUP 2013 – fot. M. Cabaj

Kategoria FUN

W rozgrywkach tych wzięły udział osoby, które grają w siatkówkę rekreacyjnie i nie czuły się jeszcze na siłach zagrać z tymi, którzy mają dużo większe doświadczenie siatkarskie.  Drużyny mogły liczyć do 4 zawodników.

Turniej ten rozgrywany był system każdy z każdym. Ostatecznie rozgrywki wygrała drużyna Oceloty, która w rozgrywkach siatkówki plażowej w Straszynie wzięła udział po raz trzeci.  Na koniec turniej został rozegrany set pokazowy między drużyną zwycięską oraz organizatorami w barwach, których wystąpiła pani wójt Magdalena Kołodziejczak.

Klasyfikacja końcowa turnieju FUN:

Oceloty (7 punktów):  Robert Urban (Rotmanka), Kacper i Dominik Kisiel (Rotmanka), Kamil Kukiełczak (Straszyn), Szymon Nadolny (Starogard Gdański)

Modre (5 punktów): Magdalena Branicka (Sopot), Łukasz Kamrowski (Gdańsk), Andrzej Jackiewicz (Straszyn), Zbigniew Suchnicki (Łapino)

FC Kapecie (3 punkty): Mateusz Wozbanowicz (Straszyn), Dominik Borkowski (Straszyn)

Master Team (3 punkty): Patryk Tokarski (Straszyn), Krystian Tokarski (Straszyn) + dodatkowe wsparcie zawodnika z drużyny Ocelotów

Kategoria PRO

Do rozgrywek w tej kategorii przystąpiło aż 13 drużyn. Obowiązywały zasady typowe dla siatkówki plażowej.  Zawody rozgrywane były tak zwanym „system brazylijskim” (każda drużyna zagrała przynajmniej 2 mecze, dopiero druga porażka powodował pożegnanie się z rozgrywkami).

Turniej stał na wysokim poziomie i rywalizacja była zacięta. W meczu finałowym , który skończył się po godzinie 19:00 spotkały się para Łukasz Deptuła/Bartek Płotka z parą Łukasz Ilczuk/Łukasz Paszkowski. Lepsza okazała się bardziej doświadczona para Ilczuk/Paszkowski.

Klasyfikacja końcowa turnieju PRO:

Łukasz Ilczuk (Gdańsk) i Łukasz Paszkowski (Ostróda)

Łukasz Deptuła (Gdańsk) i Bartek Płotka (Straszyn)

Tomasz Babiarz i Marcin Janowski (Straszyn)

Mateusz Czaja i Patryk Czaja (Pruszcz Gdański)

Do fazy ćwierć finałowej dotarły również pary:

Krzysztof Sulowski i Mateusz Kamiński (Straszyn)

Przemek Szadkowski i Witek Płotka (Straszyn)

Dodatkowo w rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny:

Damian Berdowski (Straszyn) i Marcin Suszek (Wiślinka)

Rafał Sulowski i Andrzej Korkliński (Straszyn)

Karol Kardasiński (Rusocin) i Mariusz Mroczek (Łęgowo)

Łukasz Tucholski (Pruszcz Gdański) i Jacek Kwiatkowski (Łęgowo)

Kamil Zaborowski, Adam Lipka i Przemek Drzeżdron (Bystra)

Aleksander Olejczuk i Maciej Zawadzki (Straszyn)

Łukasz Szustak i Jacek Rożeński  (Straszyn)

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział i stworzenie bardzo sympatycznej imprezy podczas całego turnieju oraz zapraszają za rok.

Szczególne podziękowania od organizatorów należą się dla osób i firm, które wsparły tę imprezę, w tym:

okolicznym mieszkańcom za przygotowanie, boiska i terenu wokół oraz zorganizowanie ławek, stołów i parasoli i uprzątniecie terenu po turnieju

Dagmarze i Paulinie za obsługę grilla

Andrzejowi i Beacie Mikszuta za udostępnienie grilla i namiotu

Grześkowi za dzielne trwanie za konsolą przez cały turniej

Markowi Cabaj z www.gminapruszcz.pl za profesjonalne zdjęcia

Chłopakom z Pruszcza za muzykę na żywo

Piekarni Mielnik ze Straszyna

Hurtowni Majer ze Straszyna

Jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy.

Galeria zdjęć z turnieju

Straszyn Beach Ball CUP 2013