Festyn dla dzieci w Juszkowie

Festyn – Mat. Prasowe

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie organizuje młodym mieszkańcom gminy Pruszcz Gdański aktywny wypoczynek. We wtorek 6 sierpnia w Centrum Rekreacji w Juszkowie wypoczywały dzieci z Będzieszyna, Jagatowa i Żuławy.

W Juszkowie dzieciaki miały do dyspozycji kajaki, rowery wodne, urządzenia fitness i boiska do gry.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kajaki – mówił podczas festynu Marek Gotartowski, zastępca dyrektora OKSIR w Cieplewie.

Wypoczynek nad wodą zaostrza apetyt, ale organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku: kiełbaskach z grilla i napojach chłodzących.

Festyn – Mat. Prasowe

W zabawie brały udział dzieci z Będzieszyna, Jagatowa i Żuławy.

– To sołtysi zgłaszają nam swoje miejscowości, a my podstawiamy autobus i zapewniamy dzieciakom cztery godziny atrakcji – wyjaśnia wicedyrektor.

Kolejne festyny odbędą się w dniach 21, 22 i 28 sierpnia.

– Przewidzieliśmy dwa festyny dla dzieci z części żuławskiej i dwa dla dzieci z części wyżynnej gminy – dodaje Gotartowski.

Sołtysi mają możliwość zorganizowania takiego bezpłatnego wypadu także dorosłym mieszkańcom gminy. Wystarczy, że zgłoszą się do Leszka Milewskiego (kom. 666 044 289).

Festyn – Mat. Prasowe

Kajaki w Centrum Rekreacji w Juszkowie dostępne są od środy do piątku w godz. 9.00-17.00, a w soboty niedziele i święta w godz. 11.00-19.00.