FC Barcelona – Lechia Gdańsk 2:2

FC Barcelona – konf. prasowa – fot. M. Cabaj
FC Barcelona – konf. prasowa – fot. M. Cabaj

Sala Centrum Muzyczno-Konferencyjnego na Ołowiance, w którym swoją siedzibę ma Polska Filharmonia Bałtycka pękała dziś w szwach i na moment stała się Centrum piłkarskiego świata. Wszystko za sprawą konferencji prasowej, jaka odbyła się tu przed dzisiejszym super-meczem pomiędzy Lechią Gdańsk a FC Barceloną. Dzisiejsza konferencja to kolejny dowód na to, że Ołowianka, to nie tylko wyspa-sztuki, ale i miejsce spotkań na najwyższym, światowym poziomie.

Aktualizacja 00:24

Mecz zakończył się remisem, co można uznać za sukces Lechii Gdańsk, nie ulegli presji tak utytułowanej drużyny jaką niewątpliwie jest FC Barcelona. Potrafili grać ambitnie i bez kompleksów. Mecz do końcowego gwizdka był dynamiczny i ciekawy, mimo tego, że w drugiej połowie, gra toczyła się częściej na połowie gospodarzy, to nie brakowało również sytuacji groźnych pod bramką FC Barcelony. Gratulacje dla trenera Probierza i wszystkich piłkarzy Lechii Gdańsk, że mecz się podobał świadczyć mogą gorące brawa po zakończeniu spotkania. W prawdzie był to mecz towarzyski, ale taką postawę na boisku chciało by się oglądać również podczas ligowych spotkań. Stadion w prawdzie nie odczarowany, kolejny remis, ale tym razem ze wskazaniem na gospodarzy.

Grzelczak i Mesii - fot. M. Cabaj
Grzelczak i Mesii – fot. M. Cabaj

Aktualizacja 21:55

Już 2: 1 dla Lechii poniżej gol!!!

Gooooool - fot. M. Cabaj
Gooooool – fot. M. Cabaj

Już niestety 2:2 zdobywcą gola L. Messi.

Aktualizacja 21:40

Messi - fot. M. Cabaj
Messi – fot. M. Cabaj

Do przerwy 1:1, pierwszą bramkę zdobył Jarosław Bieniuk w 16 minucie, natomiast wyrównał Sergi Roberto w 26 min. Ciekawy dynamiczny mecz. Lechia nie ustępuje pola i nie daje się rozwinąć zawodnikom Barcelony. Przed nami druga połowa.

 

Aktualizacja 18:00

Pod PGE Areną zbiera się coraz więcej kibiców, parkingi powili zapełniają się samochodami, busami i autokarami. Przed kasami wciąż jest kolejka chętnych do zakupu biletów. Do godziny 17.00 ogonek po bilety niemal wychodził z budynku Amber Expo gdzie znajdują się kasy biletowe, a obecnie w ciągu kilku minut można stać się posiadaczem wejściówki.

Kolejka po bilety na mecz - fot. M. Cabaj
Kolejka po bilety na mecz – fot. M. Cabaj

 Relacja z konferencji prasowej FC Barcelony w Gdansku.

Alexis Sanchez i Alexander Song – fot. M. Cabaj
Alexis Sanchez i Alexander Song – fot. M. Cabaj

Do końca tajemnicą było, który z piłkarzy, wchodzących w skład Dumy Katalonii będzie reprezentował drużynę. Wielu miało nadzieję zobaczyć Leo Messiego, który został powołany do składu na dzisiejszy mecz. Ostatecznie, reprezentantami okazali się: Alexis Sanchez i Alexander Song oraz rzecznik drużyny Toni Freixa. Piłkarze odnieśli się do odwołania meczu 20 lipca i podkreślili, że w skutek problemów zdrowotnych oraz rezygnacji z funkcji trenera Tito Vilanovy, ich decyzja nie mogła być inna. Alexander Sanchez podpytywany o  nowy nabytek Barcy – Neymara, podkreślił, że cieszy się z takiego wzmocnienia drużyny i życzy mu sukcesów, osiąganych wspólnie z klubowymi kolegami.

 

Alexander Song – fot. M. Cabaj
Alexander Song – fot. M. Cabaj

Obaj piłkarze złożyli także swoje autografy na piłce, która trafić ma do najmłodszych, toruńskich fanów drużyny, którzy nie będą mogli oglądać dzisiejszego meczu

Na mecz Lechia Gdańsk – FC Barcelona akredytowało się około 300 dziennikarzy z całej Europy; w tym z Hiszpanii, Rosji, Litwy, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Duża część zjawiła się na dzisiejszej konferencji.

 

Alexis Sanchez - fot. M. Cabaj
Alexis Sanchez – fot. M. Cabaj

Piłkarze Barcelony spędzą w Gdańsku zaledwie 11 godzin. Po konferencji  prasowej w Centrum Muzyczno-Konferencyjnym na wyspie Ołowianka, przewidziany jest obiad, odpoczynek, a o 18.30 wyjazd na stadion. Bezpośrednio po meczu ekipa „Dumy Katalonii” pojedzie na lotnisko, skąd o godz. 23:00 ma odlecieć do Hiszpanii.

 

IMG_0581

Related posts