SCENA LETNIA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

WILLKOMMEN W ZOPPOTACH - mat. prasowe
WILLKOMMEN W ZOPPOTACH – mat. prasowe

WILLKOMMEN W ZOPPOTACH NA SCENIE LETNIEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM

W najbliższą sobotę o godzinie 20.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy WILLKOMMEN W ZOPPOTACH Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!

O SPEKTAKLU

Sopot na chwilę przed wybuchem I wojny światowej. Snobistyczna salonowa elita przybyła tutaj z trzech różnych zaborów, a nawet z Paryża, w plażowym gapipudle, modnej kawiarni z widokiem na kąpielisko, nieustannie oddaje się flirtom i intrygom, plotkuje i obgaduje, w kawiarnianych dysputach wykazuje się obeznaniem z aktualnymi trendami w modzie, sztuce a nawet filozofii, o polityce oczywiście nie zapominając. Domorosły polityk z Galicji próbuje nawet zmienić losy wielkiej światowej polityki… Do kurortu przybył bowiem Otto XXIX, książę Gelsenkirchen-Recklingshausen, którego wstawiennictwo w ważnych salonach może przywrócić Polsce upragnioną wolność. Trzeba tylko podsunąć marionetkowemu następcy tronu atrakcyjną zdobycz, „wszak wiadomo, że kobiety zmieniają losy świata”….

Scena Letnia - fot. Sylwester Mazurek
Scena Letnia – fot. Sylwester Mazurek

„Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, żeby na organizowanym przez siebie festiwalu, na który zaprosiło się spektakle reżyserowane przez Maję Kleczewską i Jana Klatę, wyjść z czymś takim. Ale premiera WILLKOMMEN W ZOPPOTACH wyreżyserowanej przez Adama Orzechowskiego, dyrektora Teatru Wybrzeże, na IV Festiwal Wybrzeże Sztuki, pokazuje że czasami odwaga popłaca.”

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

Adolf Nowaczyński
WILLKOMMEN W ZOPPOTACH
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Ewa Jendrzejewska (Olga Symchówna Wasserbauch z Grodna), Katarzyna Kaźmierczak (Pani Karpińska), Maria Mielnikow-Krawczyk (Pani Rakuzka z Galicji), Wanda Neumann (Pani Kiełbina z Ojran na Litwie), Marzena Nieczuja-Urbańska (Pani Linowska) , Małgorzata Oracz (Pani Śledzińska). Piotr Biedroń (J. Książęca Mość Otto XXIX, panujący książę Gelsenkirchen-Recklingshausen, młodsza linia), Piotr Chys (Ziutek Kiełb Z Paryża), Mirosław Krawczyk (Radca Habdank-Rakuzki), Piotr Łukawski (Lolo Karpiński), Robert Ninkiewicz (Stieńka Abramowicz Papkind z Białegostoku), Andrzej Nowiński (Prezes Karasiński z Poznania), Zbigniew Olszewski (Graf Von Hutten-Paradowsky, kapitan a’ la suis), Maciej Szemiel (Wilhelm Golonke, kelner), Jarosław Tyrański (Von Witzewitz, Adiutant Księcia).

Premiera: 1 lipca 2011 na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

SCENA LETNIA NA PÓŁMETKU

Piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże jest już na półmetku. Do tej pory zagraliśmy cztery spektakle, w tym jeden prapremierowy, a wszystkie przy pełnej widowni! Przed nami jeszcze cztery wieczory na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Przypominamy, że wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

Przed nami:

sobota, 3 sierpnia, godzina 20.00
Adolf Nowaczyński
WILLKOMMEN W ZOPPOTACH
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 10 sierpnia, godzina 20.00
Alan Ayckbourn
INTYMNE LĘKI
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 17 sierpnia, godzina 20.00
Radosław Paczocha
FAZA DELTA

sobota, 24 sierpnia, godzina 20.00
Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski
WIELKA IMPROWIZACJA
Reżyseria: Jakub Roszkowski

Related posts