Jak Kitesurfer może uratować życie

Ciekawy mareiał o tym jak przypadkowo kitesurferzy uratowali życie. 23 lipca 2013 r. na Bałtyku panował sztorm, może nie był bardzo duży, ale wystarczająco silny, aby przewrócić jacht i stanowić zagrożenie dla życia. Na szczęście takie warunki pogodowe są sprzyjające dla tych, którzy uprawiają sporty morskie, gdzie wiatr i fale są nieodłącznym, a wręcz sprzyjającym elementem treningu. Dzięki odwadze i spostrzegawczości udało się uratować życie dwóch żeglarzy.

W akcji brali udział:

Jacek Bednarski (windsurfing)

Maciek Dziemiańczuk (windsurfing)

Jacek Ciesielski (windsurfing)

Grzegorz Mańkucki (motorówka)

Paweł Tarnowski (kitesurfing)

 

Rejsa katamaranem podczas sztormu na Hel 24 lipca 2013 r.

Sztorm na Błtyku

 

Materiał za Trójmiasto.pl

Related posts

Leave a Comment