Wysiłek na świeżym powietrzu

Skwer w Borkowie - fot. M. Cabaj
Skwer w Borkowie – fot. M. Cabaj

Na stronach Urzędu Gminy pojawiło się zaproszenie do korzystania z nowych miejsc, w których samodzielnie lub całymi rodzinami można spędzać czas na aktywnych zabawach lub podnosząc soją kondycję.

Na terenie gminy Pruszcz Gdański sprzęt fitness można spotkać: w Rusocinie, Straszynie, Rokitnicy, Wojanowie, Łęgowie, Juszkowie, Wojanowie, Wiślinie i Borkowie.
W Rusocinie poćwiczą zarówno dzieci, jak i dorośli. W sąsiedztwie boiska znajduje się tzw. oaza fitness, składająca się z 10 różnych stanowisk. Oaza przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci.  Z kolei starsza młodzież i dorośli mają do dyspozycji dwa urządzenia: wyciąg górny z możliwością wyciskania na siedząco oraz podwójny twister.
Podobnie jest w Straszynie przy ul. Na Skarpie. Tu również znajduje się 10-elementowa siłownia dla dzieci oraz wyciąg górny i twister dla dorosłych.
W Rokitnicy, przy świetlicy wiejskiej i placu zabaw, znajduje się oaza fitness – przeznaczona wyłącznie dla dzieci.
Również w Łęgowie (w sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Słonecznej) najmłodszym służy  10 – elementowa siłownia.
W Juszkowie, na terenie Centrum Rekreacji, wzdłuż ścieżki pieszo – rowerowej stoi 5 profesjonalnych urządzeń fitness dla dorosłych:  drabinka uniwersalna z podciągiem dla nóg, wyciąg górny z możliwością wyciskania siedząc, wahadło z twisterem obrotowym, wioślarz oraz ławka z prostownikiem pleców.
W Wojanowie, w urokliwym sąsiedztwie stawu znajdują się:  wycisk ręczny, wycisk górny, wioślarz i biegacz.
Przy Szkole Podstawowej w Wiślinie, starszej młodzieży i dorosłym zainstalowano wyciąg górny z możliwością wyciskania na siedząco, oraz podwójny twister.

Skwer w Borkowie - fot. M. Cabaj
Skwer w Borkowie – fot. M. Cabaj

W Borkowie (na placu rekreacyjnym przy ul. Kasztanowej) dorośli potrenują na: orbitreku, biegaczu, wahadle, wyciągu górnym i twisterze.
Na sprzęt fitness gmina Pruszcz Gdański pozyskała dofinansowania unijne (z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego „RYBY”).