Baltic Sail Gdańsk 2013

Baltic Sail Gdańsk 2013 - fot. M. Cabaj
Baltic Sail Gdańsk 2013 – fot. M. Cabaj

W Gdańsku w okolicach Motławy od czwartku trwa festyn morski. Przypłynęło kilkanaście żaglowców, odbywają się rejsy, uczestniczyć można w konkursach, odbyć rejs po kanale. Wśród turystów przechadzają się liczne grupy odtworzeniowe, poprzebierane w barwne stroje, prezentujące scenki rodzajowe z epoki świetności dawnego Gdańska. Wysłuchać można koncertów szantowych, Całe rodziny z Gdańska oraz turyści z całej Polski i z poza granic mogą miło spędzić czas poznając historię miasta oraz stare zwyczaje. Huk wystrzałów miesza się ze śpiewem pieśni morskich. Jeszcze dzisiaj o godzinie 12.00 zaplanowana jest parada przybyłych żaglowców, co będzie zwieńczeniem kilkudniowego festynu.

Więcej zdjęć i materiałów można znaleźć w szerszej relacji z tego wydarzenia.

 

Related posts